عراق: درخواست ایران به صندوق اعتباری واریز شده است

[ad_1]

وزارت نیرو عراق از درخواست ایران برای تامین اعتبار خبر داده است.

به گزارش تسنیم، وزارت برق عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که بدهی خود به ایران را بابت واردات گاز از این کشور بازپرداخت می کند.

در بیانیه وزارت نیرو عراق آمده است: «آنچه برخی از رسانه ها درباره قصد دولت برای تسویه حساب با ایران گفته اند صحت ندارد و آنچه وزارت نیرو اعلام کرده آمادگی بازپرداخت تمام بدهی ها را دارد. ایران برای واردات گاز. از ایران.”

وزارت نیرو می‌افزاید: وزارت نیرو تمام وام‌های واردات گاز از ایران را به جز آذرماه ۱۳۹۰ در صندوق اعتباری واریز کرده است.

این وزارتخانه از همه خبرگزاری‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای درخواست کرد که این اظهارات را تکه تکه نکنند و با دادن اخبار کذب افکار عمومی را گمراه کنند.

پیش از این وزارت برق عراق آخرین تحولات مربوط به اتصال شبکه برق عراق با کشورهای همسایه را تشریح و تاکید کرده بود که اکثر نیروگاه ها به دلیل کاهش صادرات گاز ایران به عراق تعطیل شده اند.

احمد موسی، سخنگوی وزارت نیرو گفت: “مذاکرات با ایران در حال انجام است، اما ایران به آن نیاز دارد. وزارت نیرو نیز آمادگی خود را برای پاسخگویی به تمام مطالبات ایران اعلام کرده و به زودی به صندوق اعتباری بانک خواهد رفت.” به خبرگزاری عراقی WA. تجارت عراق اعتبار خواهد داشت.

وی افزود: وزارت دارایی عراق باید این وام را به ایران بدهد، بنابراین از این وزارتخانه می خواهیم که نیاز ایران را تامین کند زیرا کاهش واردات گاز از ایران بر سیستم برق تاثیر می گذارد.

موسی خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود سوخت پروژه های برق داریم که وضعیت خوبی دارند. اکثر نیروگاه ها آماده بهره برداری هستند اما به دلیل کمبود گاز تعطیل شده اند.

سخنگوی وزارت برق عراق گفت که بارزترین مشکل این است که واردات گاز از 50 میلیون به 8.5 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

او در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال برای عراق مهم است.

موسی افزود که وزارت برق عراق با اردن همکاری می کند و قرارداد اتصال برق دارد.

سخنگوی وزارت برق عراق نیز تاکید کرد که جنرال الکتریک کار خود را از سر گرفته است.

وی گفت که تمامی تماس های فنی با ترکیه تکمیل شده و این وزارتخانه در حال مذاکره با عربستان سعودی است.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزکاناداdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما