دکستر: خون جدید: بررسی دو قسمت اول وسوسه های بی پایان

[ad_1]

پس از انتشار قسمت دوم Dexter: New Blood همه چیز آماده است تا دو هفته بعد از انتشار این سری جدید نگاهی بیندازیم و کیفیت فنی و محتوایی آن را به دقت بررسی کنیم.

باید دید این تصمیم عجیب و خطرناک سازندگان دکستر که ساخت دنباله سریالی که یک دهه پیش کنسل شده بود چقدر موفق خواهد بود و آیا سریال دکستر فضای جذاب و متفاوتی دارد یا خیر. خواه احیا شده باشد یا نه. به نظر می رسد دو قسمت اول این مجموعه پتانسیل پاسخگویی به سوالات ما را دارد.

محتوای پیشنهادی:نقد و بررسی سریال مردگان متحرک، فصل 10 قسمت 17 – بازگشت مگیامید داری برگردی؟!
نقد و بررسی سریال مردگان متحرک، فصل 10 قسمت 17 - بازگشت مگیقسمت اول: شروعی طوفانی و هیجان انگیز برای طرفداران دکستر

ممکن است برخی از طرفداران دکستر قبل از تماشای قسمت اول این سریال به ساخت این دنباله خوش بین نباشند و پس از تماشای این مینی سریال احساس خوبی نداشتند. خوشبختانه این نگرانی در همان قسمت اول خون جدید از بین رفت، زیرا روند کاملاً قابل قبولی در این قسمت وجود داشت.

دکستر: در ابتدای این قسمت از New Blood وارد دنیای جدید دکستر مورگان می شویم. او ده سال است که با آشنای جدیدش – جیمی – در دهکده ای کوچک در دل جنگل زندگی می کند. جیمی هر روز روال خاصی برای گذراندن دارد، او محبوب و مورد اعتماد مردم است و معلمش کسی نیست جز رئیس پلیس شهر! در واقع می توان گفت که همه چیز عالی است. اما فقط برای ظاهر شدن

در ادامه این قسمت با نیمه دوم زندگی جدید دکستر روبرو خواهیم بود. وقتی روح خواهرش – به عنوان نمادی از گناه و توبه او – او را هر روز به چالش می کشد. دکستر سعی می کند در برابر عصبانیت مقاومت کند و به یک فرد عادی تبدیل شود. اما هیچ چیز آنطور که باید اتفاق نمی افتد.

محتوای پیشنهادی:معرفی سریال پنج نوروزی 1400 – از پایتخت تا ظهرجای کلاه قرمزی هنوز خالی است
معرفی سریال پنج نوروزی 1400 - از پایتخت تا ظهر

نقد و بررسی Dexter: New Blood Part 2 - Dan of Geek

قسمت دوم قسمت اول دکستر: تغییری جدی در مسیر خون جدید ایجاد می شود و مخاطب از شخصیت دکستر انتظار دارد. یعنی بازگشت آلمانی های آشنای دکستر و ظهور دوباره پازل ها، هیجان، خشونت و خون.

دکستر: در قسمت دوم New Blood، خطوط داستان شروع به گسترش می کند و یک پازل کامل ایجاد می کند که برای سرگرمی و درگیر کردن مخاطب است. مانند فصل قبل سریال دکستر، در اینجا نیز با داستان های فرعی پراکنده و نامرتبط روبرو هستیم که به تدریج در کنار هم قرار می گیرند تا خط اصلی داستان را شکل دهند.

در قسمت دوم با هریسون پسر دکستر بیشتر آشنا می شویم. جو ده سال بعد دوباره با پدرش متحد می شود و به دکستر روحیه جدیدی می دهد. حضور او در زندگی دکستر یک چالش بزرگ است زیرا دکستر همیشه از هیولای درونی خود به سمت هریسون فرار می کرد. او هرگز نمی خواست که پسر بی گناهش عطش سیری ناپذیر پدرش برای قتل و خونریزی را سیراب کند.

محتوای پیشنهادی:به مارا ایست تاون نگاهی بیندازید – شکل شگفت انگیزی از درام جناییماجراهای غم انگیز یک پلیس ناامید
به مارا ایست تاون نگاهی بیندازید - شکل شگفت انگیزی از درام جنایی

اما این همه ماجرا نیست. در دکستر: خون جدید، در حالی که دکستر مشغول کنار گذاشتن عادت همیشگی خود برای کشتن دیگران است، یک قاتل سریالی دختران جوانی را در همان منطقه شکار می کند. قاتل هنوز شناسایی نشده است.

حضور متعادل تضاد و برابری در دکستر: خون جدید

در سری جدید دکستر، نمادهای ظریف و جالبی قرار داده شده است تا تفاوت زندگی جدید دکستر با فصل قبل را تا حد امکان آشکار کند. بزرگترین تفاوت محل زندگی شماست. دکستر مورگان تمام زندگی خود را در ساحل گرم فلوریدا و شهر آفتابی میامی گذراند. اما اکنون در منطقه سردسیری است که همیشه پوشیده از برف است. اختلاف 180 درجه ای که نشان دهنده عمق تغییر در این شخصیت است.

دکستر: در خون جدید، شخصیت دکستر دوباره وارد ایستگاه پلیس می شود. او در محل کارش – فروشگاه لوازم شکار – با انواع سلاح سرد و گرم سروکار دارد و همچنان برای بقیه شیرینی و دونات می خرد. او هم مثل هر قاتل زنجیره ای دیگر نتوانست از ریشه فرار کند و خواه ناخواه به رفتار زندگی قبلی خود ادامه داد.

محتوای پیشنهادی:این سریال I Want to Live – A Pleasant Romance را ببینیدبه بخش های 1 تا 7 مراجعه کنید
این سریال I Want to Live - A Pleasant Romance را ببینید

تمرکز اصلی دکستر: خون جدید روی خواسته های مرگبار و وسوسه های نابخشودنی دکستر است. تغییر بزرگ در شخصیت دکستر به مبارزات درونی او برمی گردد. او در یک جنگ دائمی با خودش سعی می کند از کشتن مردم دوری کند و بلایی که در گذشته بر سر اعضای خانواده اش آورده را تکرار نکند. او در یک جهنم بدبخت به سر می برد و باید بین کشتن او و لذت از بین بردن زندگی اطرافیانش یکی را انتخاب کند.

مهمترین نشانه آن وجود گوزن سفیدی است که ممکن است در همان سکانس اولیه در قسمت اول دکستر ظاهر شود: خون جدید. حیوانی که دکستر با تفنگش آن را هدف قرار می دهد اما اجازه گلوله به خود را نمی دهد. او می داند که تا زمانی که بتواند خود را کنترل کند و حیوان زیبا و بی گناه را بکشد، انتظار می رود ماهیت او تغییر کند. این موجود در واقع استعاره ای از جنبه آرام و بدون خشونت دکستر است. جنبه ای که با تمام استراحتش نمی تواند زیاد دوام بیاورد.

پاشنه آشیل دکستر چیست: خون جدید؟

Dexter: New Blood تاریخ انتشار، بازیگران، تریلر، نحوه تماشا

این سریال نیز مانند هر سریال جدید دیگری با معایبی مواجه است که جدی ترین آنها ضعف در فیلمنامه و درهم تنیدگی کلیشه هاست. برخی از شخصیت ها و موقعیت های Dexter: The new blood دستمزد قابل قبولی که سازندگان سریال انتظار دارند را ندارد. موضوع قاتل سریالی گمنام آنطور که باید دنبال نمی شود و غیبت گروهی از بازیگران سابق کاملا احساس می شود.

محتوای پیشنهادی:نقد سریال خانه شیرین – جهان در چنگال هیولاهاکاوش در انسانیت
نقد سریال خانه شیرین - جهان در چنگال هیولاها

در قسمت دوم شاهد شکل گیری یک رابطه عاشقانه نوجوانی هستیم. اتفاقی بدون سابقه در سری قبلی دکستر و رنگ و بوی کمی کلیشه ای. سریال دکستر به خلاقیت داستان سرایی اش معروف بود و حالا باید دید که سازندگان برای ادامه سریال چه در نظر دارند.در دکستر منتظر چه چیزی هستیم: خون جدید؟

حالا که دکستر متوجه شده است که از طبیعت قاتل او گریزی نیست، در قسمت های بعدی باید شاهد قتل های بیشتری از او باشیم. به نظر می رسد هدف بعدی او یک قاتل سریالی ناشناخته باشد. از سوی دیگر، با کشف پسرش، راه دشواری برای پنهان کردن رازهای زندگی او وجود دارد و شاید هریسون مجبور شود آن را در دنیای تاریک خونین خود سهیم شود. باید منتظر قسمت بعدی باشیم و خود را برای قتل آینده آماده کنیم.

بیشتر بخوانید:

محتوای پیشنهادی:قسمت 2 تا 7 گیسو – عاشقانه 2 را تماشا کنیدحداقل از یک قلب بهتر است!
قسمت 2 تا 7 گیسو - عاشقانه 2 را تماشا کنید

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما