AMD جزئیات دو پردازنده جدید Genoa و Bergamo-Zomit را تایید کرده است

[ad_1]

در کنفرانس Accelerated Data Center، ایامادی از طرح هایی برای نسل بعدی ریزمعماری Zen4 رونمایی کرد. ایمدی آماده معرفی دو معماری پردازنده مبتنی بر Zen4 با کارایی بالا است. سری Genoa EPYC حداکثر 96 هسته دارد و از آخرین استانداردهای فناوری حافظه DDR5 و همچنین PCI-Express 5.0 پشتیبانی می کند و اولین پلتفرم توسعه برای پشتیبانی از رابط CXL خواهد بود. بر اساس برآوردهای شرکت، پردازنده های جنوا آنها سال آینده عرضه خواهند شد، اما شرکت مدت زمان دقیق آن را مشخص نکرده است.

طبق گفته Videocards، انتظار می رود جنوا بالاترین عملکرد را در جهان برای محاسبات عمومی داشته باشد. این محصول دارای حداکثر 96 هسته Zen 4 با کارایی بالا، مبتنی بر فناوری بهینه 5 نانومتری و پشتیبانی از حافظه نسل بعدی و فناوری I/O با DDR5 و PCIe® 5 خواهد بود. و همچنین جنوا با پشتیبانی CXL امکان گسترش حافظه قابل توجه برای برنامه های مرکز داده را فراهم می کند. در سال 2022 شاهد تولید و عرضه آن خواهیم بود.

پردازنده AMD

آیامودی همچنین EPYC Bergamo را تایید کرد و بر خلاف شایعات، از ریزمعماری Zen4c جدید بهینه سازی شده برای ابر برای ساخت آن استفاده کرد. این شرکت برگامو را اعلام کرده است دارای 128 هسته است که بالاترین تعداد پردازنده است x86 تا الان منتشر خواهد شد.

پردازنده AMD

مقالات مرتبط:

برگامو این یک پردازنده با هسته بالا است که برای برنامه های ابری 128 هسته ای طراحی شده است ذن 4c راندمان بالا. توسعه اصلی جدید ذن 4c بهینه شده برای محاسبات ابری بومی. همچنین برای افزایش چگالی و بهره وری انرژی طراحی شده است تا پردازنده هایی با هسته های بیشتر در هر سوکت بتوانند بهتر کار کنند. برگامو این همه با همان نرم افزار و ویژگی های امنیتی ارائه می شود و یک سوکت سازگار است جنوا است. این محصول در مسیر تحویل در نیمه اول سال 2023 قرار دارد.

پردازنده AMD

یک نقشه راه جدید نشان داده شده است که تأیید می کند محصولات Zen4 بر اساس فناوری پردازش 5 نانومتری خواهند بود. اگرچه نقشه راه نشان می دهد که برگامو در سال 2022 رونمایی خواهد شد، اما Emedi سری جدید ابری EPYC خود را در نیمه اول سال 2023 عرضه خواهد کرد.

نظر شما در مورد عملکرد جنوا و برگامو چیست؟

[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما