4 پیشنهاد ایران برای کمک به مردم افغانستان

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان روز یکشنبه در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در مورد افغانستان، ضمن تشکر از وزرای خارجه پاکستان برای سازماندهی و سازماندهی این نشست بی سابقه، گفت: «بحران طولانی مدت در افغانستان چیزی است که ما را به هم نزدیک می کند. که ابعاد آن در حال افزایش است. روز به روز

به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران منافع منطقه را امنیت پایدار و ثبات سیاسی و اجتماعی در افغانستان می داند و می افزاید: ما به امنیت پایدار و ثبات سیاسی و اجتماعی در افغانستان معتقدیم کاست و مذهب نقش آفرینی می کند.

وی گفت: “تاخیر در این امر به دشمنان مردم افغانستان این امکان را می دهد که شبکه گسترده ای از جنایتکاران اجتماعی را فعال کرده و هرج و مرج را با تروریسم (داعش) و مشکلات اقتصادی و وضعیت وخیم و نیازهای اولیه زندگی گسترش دهند.” گسترش هرج و مرج، فقر و قحطی پس از 20 سال تجارت و تخریب هر گونه زیرساخت و تحمیل ناکارآمدی بر مقامات کابل و مردم این کشور.

امیرعبداللهیان یادآور شد: تروریسم، ناامنی، بی‌ثباتی و کمک‌های بشردوستانه ضروری‌ترین موضوعات از جمله آشتی ملی، وحدت ملی و مشارکت فراگیر در حکومت و اداره، حسن نیت و تلاش کشورهای همسایه و سرزمین‌های همسایه و کشورهای اسلامی است. اقدام برای حمایت از افغانستان مردم.” تضمین آینده ای روشن.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته میزبان میلیون ها پناهنده و آواره افغان بوده است. وی گفت: این پناهجویان و آوارگان نتیجه تجاوزات و اشغالگری آمریکا هستند، هر روزه مهاجرت به ایران تحمیل می شود، روزانه بیش از 5000 افغان وارد ایران می شوند.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه ایران تاکنون هیچ کمک بین المللی دریافت نکرده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهداف اسلامی و بشردوستانه به کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان ادامه خواهد داد.

وی افزود: همه ما به ویژه کشورهای اسلامی باید به همه مردم افغانستان کمک های کافی و مستمر داشته باشیم، به جز کشورهایی که عامل واقعی وضعیت کنونی هستند.

وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای تحولات اخیر با بازکردن مرزها به دنبال تسهیل حمل و نقل انسانی و تجاری بوده است. علاوه بر این، در 100 روز گذشته، بیش از 13 محموله کمک های بشردوستانه به شهرهای مختلف افغانستان ارسال شده است که کمک های قابل توجهی به دولت و مردم افغانستان در مبارزه با کووید 19 از جمله واکسیناسیون شهروندان افغان مقیم افغانستان ارائه کرده است. جمهوری اسلامی ایران.

امیرعبدالله در تشریح پیشنهاد ایران برای کمک به مردم افغانستان در این نشست مهم گفت: اول تشویق کشورهای اسلامی، هیئت حاکمه افغانستان و همه طرف ها برای تشکیل دولت فراگیر و دوم اینکه مردم افغانستان نیاز فوری به کمک های بشردوستانه دارند. ” این مستلزم اسلام است.

وزیر امور خارجه پیشنهاد سوم ایران را آزادسازی دارایی های اقتصادی افغانستان عنوان کرد و در توضیح پیشنهاد چهارم ایران گفت: بدون شک کشورهای عضو سازمان ملل و دبیرکل آن می توانند نقش اساسی در تشکیل دولت فراگیر و کمک به افغانستان داشته باشند. یک فاجعه انسانی جدید.

وی گفت: امیدواریم به زودی دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام افغانستان تشکیل شود تا نمایندگان دولت فراگیر افغانستان در نشست آتی سازمان همکاری اسلامی شرکت کنند و هیچ بحثی صورت نگیرد. سر میز افغانستان

وزیر امور خارجه با اشاره به بحران کنونی فلسطین گفت: ما معتقدیم که باید بر بازگشت همه فلسطینی ها به سرزمین اجدادی خود و ایجاد کشور فلسطین در کل سرزمین مادری (تاریخی)، پایتخت اقدس تاکید شود. اورشلیم.”

امیرعبداللهیان تاکید کرد: تجربه روند آشتی با رژیم جعلی اسرائیل و عادی سازی روابط نشان می دهد که مشکل فلسطین تنها با پایان کامل و واقعی به اشغال غیرقانونی این سرزمین اسلامی قابل حل است.

وی افزود: ایران پیشنهاد خود را برای برگزاری همه پرسی همه جانبه با مشارکت تمامی ساکنان کلیدی سرزمین های فلسطین اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان به عنوان اقدامی دموکراتیک تکرار کرده است.

[ad_2]

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما