Nvidia GauGAN2 AI تصاویری با کلمه، دقیق و گاهی اوقات عالی تولید می کند – Zomit

[ad_1]

بخش تحقیقاتی انویدیا به تازگی از آخرین نسخه پروژه هوش مصنوعی GauGAN رونمایی کرده است که مبتنی بر یادگیری عمیق است و اکنون به قابلیت تبدیل متن به تصویر مجهز شده است. در نسخه اولیه این پروژه خبری از تبدیل متن به تصویر نبود و لازم بود با طرح موضوع، تصویر واقعی مشابهی با کمک هوش مصنوعی ایجاد شود.

GauGAN2 اکنون به کاربر اجازه می دهد تا عباراتی مانند “غروب آفتاب در ساحل” را تایپ کند و جزئیات دیگری را به “ساحل سنگی” یا “غروب آفتاب” در زمان های دیگر روز اضافه کند تا آب و هوا را تغییر دهد یا اصلاح کند. و تصاویر تقریباً یکسان. به چیزی که تایپ کردید برسید

پروژه Nvidia GauGAN2

تصویر برگرفته از “برگ های پاییزی پروانه ها” در الگوریتم Nvidia GauGAN2

نحوه استفاده از این پلتفرم را می توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید یا به صفحه پروژه GauGAN2 بروید و خودتان روی پروژه کار کنید. توجه داشته باشید که پس از پذیرفتن شرایط و ضوابط پایین صفحه، در قسمت Input usage، حتما متن را برای نتایج دقیق تر بررسی کنید و تیک قسمت را بردارید. سپس عبارت مورد نظر خود را در نوار متن ورودی تایپ کنید و روی دکمه Render Output کلیک کنید. مراقب باشید که دکمه Enter را فشار ندهید. زیرا نتایج جستجو را بازنشانی می کند.

در یوتیوب تماشا کنید

آخرین نسخه پروژه GauGAN اولین مدل مبتنی بر هوش مصنوعی است که از ورودی های متعدد، از جمله متن، طراحی، تقسیم بندی و تصاویر، در یک شبکه به طور همزمان رقابتی پشتیبانی می کند. به همین دلیل، اگر در قسمت Input Utilization گزینه Sketch را علامت بزنید و طرحی را به بوم سمت چپ بکشید، هوش مصنوعی طرح شما را به تصویر نشان داده شده در سمت راست اضافه می کند و گاهی اوقات یک اثر هنری جالب خلق می کند.

با این حال، این پروژه هنوز در مرحله بتا است و یادگیری عمیق آن به اندازه کافی برای ایجاد یک تصویر کاملا مرتبط برای هر عبارت تایپ شده پیشرفته نیست. برای مثال، با تایپ عبارت «مردم راه می‌روند»، تصویر به‌دست‌آمده فقط شبیه مردم در حال راه رفتن نیست. در عوض، کلاژ تکه های بدن حیوانات تصویری وحشتناک ایجاد کرد.

پروژه Nvidia GauGAN2

تصویر تولید شده توسط عبارت “مردم راه می‌روند” در الگوریتم GauGAN2 انویدیا

برای سرگرمی، می توانید عبارات بی معنی یا تصادفی را نیز در این صفحه بیابید تا الگوریتم انویدیا بتواند تصاویر عجیب و غریب و جذاب تری را به شما نشان دهد. برای مثال با تایپ «zoomit is great» تصویر خیالی زیر به دست می آید:

پروژه Nvidia GauGAN2

تصویر تولید شده توسط عبارت “zoomit is great” در الگوریتم GauGAN2 انویدیا

GauGAN الگوریتمی است که توسط غول GPU برای نشان دادن قدرت هوش مصنوعی توسعه یافته است. اولین نسخه GauGAN در اوایل سال 2019 به عنوان پلتفرمی برای طراحی با کمک هوش مصنوعی معرفی شد که طراحی های طراحی شده توسط کاربر را درست مانند طرح ها به عکس های واقعی تبدیل می کند.

اصطلاح GAN در نام پروژه به طیف وسیعی از برنامه های شبکه عصبی به نام شبکه های مولد رقابتی یا میکروب میزبان اشاره دارد. ایان گودفلو و در سال 2014 توسط همکارانش معرفی شد. در این کلاس، دو شبکه عصبی روبروی هم قرار دارند. یک شبکه ادامه می دهد و خروجی را تصحیح می کند تا زمانی که شبکه دیگری خروجی را تأیید کند. آنها را به دلیل ماهیت رقابتی این دو شبکه “دشمن” می نامند.

پروژه Nvidia GauGAN2

تصویر مفهومی تولید شده توسط الگوریتم GauGAN2 انویدیا “داشتن یا نداشتن مشکل”

انویدیا در گسترش شبکه های بهره وری رقابتی خود، از جمله معرفی پروژه Style-GAN در سال 2018، گام های بلندی برداشته است. ژانر- GAN می تواند تصاویر جعلی اما بسیار واقعی از افراد ایجاد کند.

مقالات مرتبط:

Nvidia GauGAN به توسعه و بهبود خود ادامه خواهد داد و سایر پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی در دست ساخت هستند. الگوریتم GauGAN2 با استفاده از ابررایانه سلین انویدیا با 10 میلیون تصویر منظره آموزش داده شده است که آن را به یکی از ده ابر رایانه قدرتمند جهان تبدیل کرده است.

[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما