بهترین هاست وردپرس

Dalmicron; آیا ابر کرونا در راه است؟جهان در حال حاضر با گونه جدیدی از ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند که گفته می شود بسیار مسری است، اما کشنده تر از سویه دلتا نیست.

با این حال، ایسنا به نقل از هندو نیوز، شانس دوران عاری از همه گیری را در سال 2022 کاهش داده است. مقصر همچنین موج جدیدی از بیماری در ایالات متحده و اروپا به نام Delmicron است که ترکیبی از هر دو omicron و delta است.

Delmicron ترکیبی از سویه های دلتا و omicron است که می تواند حتی سریعتر منتقل شود. عفونت کووید 19 تنها شامل یک سویه جهش یافته است، اما در موارد بسیار نادر، ممکن است این دو سویه با هم باشند.

آمکرون

به گزارش آسوشیتدپرس، Omicron که 73 درصد از عفونت های جدید را در هفته گذشته تشکیل می داد، به شکل غالب در ایالات متحده تبدیل شده است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، بیش از 99.5 درصد از عفونت های شناسایی شده در ماه نوامبر توسط سویه دلتا ایجاد شده است. با این حال، نوع Omicron اکنون به عنوان یک سویه قوی از دلتا پیشی گرفته است.

به گزارش بی‌بی‌سی در بریتانیا، روز چهارشنبه موارد روزانه کووید 19 برای اولین بار از مرز 100000 عبور کرد که دلیل آن افزایش عفونت omikron است. با این حال، علائم خفیف تر از قبل هستند و کمتر در بیمارستان بستری می شوند.

دلمیکرون در مقابل اومیکرون

Omicron یک سویه جهش یافته B.1.1.529 از ویروس SARS2 است که ماه گذشته برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این بیماری به سرعت در حال گسترش است، اما اکنون علائم آن خفیف تر از دلتا گزارش شده است. میزان مرگ و میر نیز کم است و مخلوطی از دلتا و امیکرون است.

علائم دلمیکرون

علائم دلیمیکرون مانند omikron و delta شامل تب بالا، سرفه مداوم، از دست دادن حس چشایی یا بویایی، آبریزش بینی، سردرد و گلودرد است. در حالی که دلتا علائم شدیدتری ایجاد می کند، جهش omicron بسیار مسری است.

مدیر ارشد پزشکی مدرن، دکتر. پل برتون گفت: “اگر سویه های Omicron و Delta به طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابررسانایی جدیدی ایجاد می شود.”

دکتر برتون در اوایل این ماه به دیلی میل گفت که داده های مقالات منتشر شده در آفریقای جنوبی در زمان شروع همه گیری نشان می دهد که افراد، به ویژه آنهایی که نقص ایمنی دارند، ممکن است هر دو را داشته باشند.

دکتر برتون به کمیته علم و فناوری پارلمان بریتانیا گفت: «این امکان وجود دارد که ژن‌ها را در هر دو طرف ژن تغییر داده و یک ژن خطرناک را تحریک کند.»

دکتر Omicron گفت: “Omicron هنوز باعث بیماری جدی در ایالات متحده و اروپا نشده است و سویه دلتا هنوز کشنده تر از Omicron است.” Shashank Joshi، عضو کارگروه Quad 19 Maharashtra گفت.

وی افزود: اروپا و آمریکای شمالی اکنون نسخه دوگانه دلمیکرون را به کار می گیرند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم