بهترین هاست وردپرس

9 راه برای خلاصی از دندان درد در شب


رهایی از دندان درد در شب بسیار دشوار است و غیرممکن است که شخص به خواب رود. با این حال، راه هایی برای کاهش درد شبانه و کمک به خوابیدن فرد وجود دارد که در این گزارش 9 درمان خانگی برای خلاص شدن از شر دندان درد در شب بیان شده است.

استفاده از مسکن ها

به گزارش مدیکال نیوز امروز؛ مصرف مسکن ها و مسکن های بدون نسخه مانند استامینوفن یا ایبوپروفن یک راه سریع و آسان برای کاهش درد دندان خفیف تا متوسط ​​است. اگر دندان درد شما شدید است، بهتر است برای تجویز مسکن های قوی به دندانپزشک مراجعه کنید.

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد به کاهش درد دندان کمک می کند. کیسه یخ را در یک حوله بپیچید و روی صورت یا فک خود قرار دهید.

رگ های خونی در آن ناحیه منقبض می شوند و می توانند درد را کاهش دهند. اگر احتمال دارد در شب درد داشته باشید، هر 15 ساعت تا 15 دقیقه بعد از ظهر از کمپرس سرد استفاده کنید تا از دندان درد در هنگام خواب جلوگیری کنید.

ارتفاع سر را بدهید

جریان خون به سر می تواند درد و التهاب را افزایش دهد. برای برخی افراد خوابیدن روی یک بالش بلند یا استفاده از دو بالش درد را کاهش می دهد و به خواب بهتر آنها کمک می کند.

پماد دارویی

استفاده از ژل ها و پمادهای بی حس کننده حاوی موادی مانند بنزوکائین می تواند با بی حس کردن ناحیه درد، درد را کاهش دهد.

بنزوکائین برای استفاده در کودکان خردسال مناسب نیست.

با آب نمک بشویید

شستشو با آب نمک یک درمان خانگی رایج برای دندان درد است. آب نمک یک ماده باکتری کش طبیعی است، بنابراین می تواند التهاب را کاهش دهد.

این کار از دندان های آسیب دیده در برابر عفونت محافظت می کند. مسواک زدن با آب نمک نیز به حذف ذرات غذا از روی دندان کمک می کند.

شستشو با پراکسید هیدروژن (پراکسید هیدروژن)

پریودنتیت نوعی عفونت لثه است که می تواند باعث مشکلاتی مانند درد و خونریزی شود. دهانشویه با پراکسید هیدروژن به کاهش علائم پلاک و پریودنتیت کمک می کند. باید همان مقدار پراکسید هیدروژن را در آب مخلوط کرده و در دهان بریزید.

این درمان برای کودکان مناسب نیست زیرا خطر بلع تصادفی محلول وجود دارد.

چای نعنا

استنشاق چای نعناع فلفلی یا مکیدن چای کیسه ای نعناع می تواند باعث تسکین موقت دندان درد شبانه شود. نعناع حاوی ترکیبات آنتی باکتریال و آنتی اکسیدانی است. همچنین اثر بی حسی ملایمی دارد.

میخک

اوژنول، یکی از مواد اصلی موجود در میخک، می تواند درد دندان را کاهش دهد. اوژنول به عنوان یک مسکن عمل می کند و ناحیه درد را بی حس می کند. ب

برای استفاده از میخک برای دندان درد، با خیساندن پودر میخک در آب خمیر درست کنید. سپس این خمیر را روی دندان ها بمالید. جویدن یا مکیدن آرام دانه میخک نیز به کاهش درد کمک می کند. این درمان برای کودکان مناسب نیست زیرا ممکن است آن را ببلعند.

سیر

9 راه برای خلاصی از دندان درد در شب

اثر ضد باکتری سیر می تواند به کشتن باکتری های موجود در دهان کمک کند. آلیسین، ماده اصلی سیر، اثر ضد باکتری خوبی دارد که می تواند به کشتن باکتری های دهان و کاهش درد دندان کمک کند.

یک حبه سیر را به آرامی بجوید و روی دندان بگذارید. می تواند به درمان دندان درد در شب کمک کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم