8 درمان خانگی برای از بین بردن جوش های سر سیاه

[ad_1]

جوش های سرسیاه بیشتر روی بینی و چانه دیده می شوند که با درمان های خانگی قابل درمان هستند.

جوش های سرسیاه جوش های چرکی نیستند که نشان دهنده مشکلات گوارشی، اختلالات کبدی یا هورمونی در بدن باشند. این جوش ها در اثر عفونت منافذ باز چربی پوست ایجاد می شوند. جوش های سرسیاه نوعی هستند که با تمیز کردن منظم و مناسب به راحتی از بین می روند. در اینجا هشت راه برای درمان خانگی جوش سرسیاه آورده شده است.

1. جوش شیرین و آب

یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در 100 سی سی آب حل کنید، سپس با پنبه روی نواحی دارای جوش سرسیاه بمالید. بعد از 10 دقیقه آبکشی کنید.

جوش شیرین ماده ای است که در هر آشپزخانه خانه ای یافت می شود. جالب است بدانید که جوش شیرین برای از بین بردن جوش های سرسیاه بسیار مفید است. جوش شیرین با آب یک محلول باز (اصطلاح شیمیایی) می دهد که برای تمیز کردن بسیار مناسب است. به دلیل طبیعی بودن جوش شیرین، استفاده از این محلول به مقدار زیاد ضرری ندارد. در صورت استفاده زیاد، پوست چربی خود را از دست می دهد و خشک می شود.

2. شکر قهوهای

یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای، عسل و نصف لیموی تازه را با هم ترکیب کرده و روی جوش های سرسیاه قرار دهید. این مخلوط را قبل از شستشو به مدت 5 دقیقه روی پوست ماساژ دهید. بعد از 20 دقیقه آبکشی کنید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

3. روغن درخت چای

کارشناسان معتقدند روغن درخت چای ماده ای است که تاثیر مستقیمی بر درمان جوش های سر سیاه دارد. می توانید از این روغن در محصولاتی مانند صابون و شامپو استفاده کنید و یا می توانید از روغن چای به طور مستقیم و خالص استفاده کنید.

4. چوب زرد

یک قاشق چای خوری را در کمی روغن نارگیل یا آب حل کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورت بمالید. زردچوبه به دلیل خاصیت ضد باکتریایی، منافذ سیاه پوست را تمیز و ضد عفونی می کند.

5. روغن نارگیل و شکر

مخلوط روغن نارگیل و شکر یک اسکراب پوستی است که می توانید علاوه بر پاکسازی جوش های سرسیاه در تمام بدن از آن استفاده کنید.

6. شیر و عسل

یک قاشق چایخوری شیر را با یک قاشق چایخوری عسل ترکیب کنید و بگذارید 15 دقیقه روی پوست بماند. شیر به دلیل دارا بودن لاکتوز باعث پاکسازی سلول های مرده پوست می شود. عسل دارای خواص ترمیمی است که به از بین بردن جوش های سر سیاه، جوش ها و لک ها کمک می کند.

7. چای سبز

بعد از تهیه چای سبز، برگ های آماده شده را که به آن تفاله می گوییم، به مدت 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. چای سبز به دلیل خواص آنتی اکسیدانی قوی قادر به پاکسازی و بازسازی پوست است.

8. سفیده تخم مرغ

سفیده ها را روی پوست خود بمالید و سپس سفیده های تخم مرغ را روی پوست (به جز دهان و چشم) با دستمال کاغذی بپوشانید. بعد از 20 دقیقه حوله کاغذی را از روی پوست جدا کرده و سپس آبکشی کنید. سفیده تخم مرغ خاصیت چسبناکی دارد و این ماسک ها چربی های آلوده ای که سیاه شده اند را جذب می کند و به دستمال کاغذی می چسبد.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما