5 مرحله برای ساخت استخر خانگی؟


به گزارش گروه مهندسی آبی دریا، طراح و مجری متخصص دسته استخر، مراحل ساخت استخر به شرح زیر طبقه بندی می شود:

استخرهای داخلی و خارجی از مصالح و سازه های مختلفی ساخته می شوند، اما روش استاندارد ساخت استخر، ساخت استخر با سازه بتنی است، این سازه از بتن و فولاد مسلح ساخته شده است.

راه های زیادی برای ایجاد استخر در خانه یا باغ وجود دارد که ما در انتخاب آنها به شما کمک می کنیم.

ایجاد اشکال مختلف استخر توسط سازه های بتنی امکان پذیر است. سازه های بتنی به دلیل استحکام بالا تضمین هایی را ارائه می دهند.

استخرهای روباز نیز با توجه به امکانات موجود ساخته می شوند و روش های مختلفی برای ساخت استخرها از جمله استخرهای فایبرگلاس، استخرهای بتنی، استخرهای زرهی استخر و … در دسترس است.

در این گزارش ساخت استخر بتنی سرپوشیده را پیشنهاد می کنیم.

اولین قدم در ساخت استخر خانگی، انتخاب محل استخر است.

1. محل استخر را انتخاب کنید

بسته به شرایط پروژه می توان استخرها را در بالا یا بالای سطح زمین ساخت. استخر خود را در کدام قسمت از خانه یا حیاط خود قرار دهید تا حدودی به سلیقه شما بستگی دارد، اما معیارهایی برای انتخاب مکان استخر وجود دارد که در مقاله دریای آبی به شما کمک می کند تا مکان استخر را انتخاب کنید. استخر انجام خواهد داد.

. مجوز ساخت استخر را دریافت کرد

مجوزهای لازم برای ساخت استخر را از مراجع لازم دریافت کنید، برای ساخت استخر در منطقه پروژه خود نیاز به اخذ مجوز دارید، به عنوان مثال در مناطق کویری و دشت، اخذ این مجوز نسبت به سایر مناطق دشوارتر است. مانند. احداث استخر در تهران خواهد بود.

مرحله دوم ساخت استخر خانگی، طراحی

1. با یک متخصص ساخت استخر مشورت کنید

پس از انتخاب محل ساخت استخر با سلیقه شخصی و اخذ مجوزهای لازم، لازم است اطلاعات کافی در مورد شرایط ساخت استخر و سیستم ها و امکانات مورد نیاز توسط متخصص ساخت استخر به دست آورید.

مشاور استخر شما نوع سیستم استخر، نوع ساختار استخر، نوع سیستم تصفیه استخر و سایر موارد معماری را تعیین می کند.

. طراحی استخر (تاسیسات، سازه، معماری)

طراحی معماری استخر سرپوشیده، طراحی سازه استخر و سپس طراحی تاسیسات مکانیکی و برقی استخر منزل سه مرحله مرتبط هستند، بهتر است این مراحل توسط تیم متخصص انجام شود، این عملیات احتمال دارد. ایجاد خرابی در استخر خصوصی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. نکته مهم در ساخت استخر خانگی انتخاب سیستم نظافتی است، این سیستم به دو قسمت کلی تقسیم می شود که می تواند به شما در انتخاب فضای استخر کمک کند.

سیستم اضافی (استفاده از مخزن) و سیستم جعبه اسکیمر (چربی زدا)

تفاوت های بین این سیستم ها پیامدهایی برای تصفیه خانه و استخر ساحلی دارد.

مرحله سوم ساخت استخر خانگی، آماده سازی تخت ها است

حفاری

پس از انتخاب تیمی از مشاوران و سازندگان استخر، شروع به حفاری محل ساخت استخر کردیم، این سایت بزرگتر از اندازه ای است که برای استخر شما تعیین شده است تا بتوانید دیوار بتنی بسازید.

سازه بتنی استخر

با توجه به وجود تاسیسات (لوله) در کف استخر بتنی، سازه استخر به گونه ای ساخته شده است که با توجه به طراحی سازه مورد نظر، یک ردیف توری میلگرد اجرا شده و تاسیسات گذاشته در این شبکه به طراحی و سیستم استخر توجه خواهد شد.

پس از نصب دستگاه، اجرای کامل سازه به صورت مرحله اول (کف فونداسیون) و سپس بتن ریزی دیوارهای برشی آن انجام می شود.

در این مرحله دیوارهای تصفیه خانه به طور کامل بازسازی شد و پس از تکمیل زیرسازی، سقف آن برداشته شد و دریچه هایی برای عبور و انتقال مواد روی آن سقف در نظر گرفته شد.

مرحله چهارم ساخت استخر، تجهیزات و تصفیه خانه خانگی است

نصب تجهیزات استخر

تمامی تجهیزات استخر به نوع استخر بستگی دارد، در اکثر استخرهای روباز چیزی به نام عرشه استخر وجود ندارد، اما تجهیزات استاندارد یک استخر به شرح زیر است:

پمپ آب خالص

یکی از مهم ترین تجهیزات استخر است و در دسته بندی های مختلف با توجه به سیستم طراحی در استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ آب خالص از یک موتور الکتریکی تشکیل شده است که امکان نصب توربوشارژر روی آن وجود دارد که در این حالت برای نصب الکتروپمپ استخر به فیلتر (فیلتر) نیاز است.

این پمپ به خط مکش استخر متصل می شود که آب استخر را از کف به سمت خود می کشد و سپس از طریق یک صافی آن را به سمت فیلتر آب تمیز هدایت می کند.

فیلتر استخر

این فیلترها در انواع فیلترهای کارتریجی، فیلترهای خاکی دیاتومه (فیلتر) و فیلترهای شنی، فیلترهای شنی که پرطرفدارترین انواع فیلترها هستند، از مواد مختلفی (فیلتر ضد زنگ، گالوانیزه، frp و فایبرگلاس) ساخته می شوند.

در فیلتراسیون شنی آب استخر پس از هدایت پمپ فیلتر وارد مخزن تصفیه یا همان فیلتر می شود. داخل این فیلتر با ماسه سیلیسی (معدنی یا شیشه ای) پر شده است که آب را از طریق آن فیلتر می کند. فیلتر قسمت پایینی را بر عهده دارد، در قسمت زیرین این فیلترها محل ذخیره آب تعبیه شده است که پس از اتمام عملیات فیلتر در این قسمت ذخیره شده و توسط الکتروپمپ خالص یا الکتروپمپ جداگانه به خط لوله منتقل می شود. . آ.

در سایر انواع فیلتراسیون، روش مشابهی از روش تصفیه انجام می شود.

تابلو برق سوئیچ و هدگیر دستگاه

پس از نصب تجهیزات، بسته به نوع تجهیزات و توان آنها، کنترل پنل استخر طراحی و مونتاژ می شود، این پنل سایز کوچکی دارد و امکان کنترل دمای آب، سیستم فیلتراسیون و روشنایی دستگاه را به شما می دهد. استخر.

مرحله پنجم ساخت استخر خانگی، نازک کاری است

1. عملکرد آب بندی استخر

پس از ساخت سازه استخر نوبت به نصب کابل در سازه بدنه و نصب سازه بازشو و آب بندی می رسد.

آب بندی استخر با مواد 3 قسمتی یا پلیمری و روش های دیگر انجام می شود.

مهمترین قسمت ساخت استخر آب بندی استخر می باشد که آب بندی توسط مواد مختلفی رعایت می شود اما متاسفانه بعد از گذشت چند ماه از ساخت استخر مشکل نشتی و ترک در اتصالات استخر نمایان می شود یراق آلات مناسب استخر . خیلی مهم.

2. استخر سرامیک کاری

نصب استخر سرامیکی آخرین مرحله استخر است که این مرحله بستگی به نوع استخر سرامیکی دارد و سرامیک کاری نیز بر همین اساس انجام می شود.

استخر سرامیکی مینی 2.5*2.5 سانتی متری یکی از محبوب ترین استخرهای سرامیکی است که در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می شود.

پس از اتمام نازک کاری، مخزن آبگیری استخر و تجهیزات نصب بررسی می شود، سپس استخر برای آب بدن آماده می شود.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances