4 ویتامین ها و مواد معدنی برای سلامت قلب مهم هستند

[ad_1]

نکات زیادی برای حفظ سلامت قلب وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها پیروی از یک رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است.

به گزارش ایسنا، سلامت قلب مهم ترین عامل در حفظ سلامت کلی بدن است.

در این مقاله به نقل از ویتامین سرآشپز، استفاده از چهار ویتامین و مواد معدنی موجود در رژیم غذایی روزانه علاوه بر حفظ سلامت طبیعی بدن، بلکه برای بهبود سلامت و عملکرد قلب نیز مفید است. این ویتامین ها و مواد معدنی عبارتند از:

ویتامین دی:

طبق بسیاری از مطالعات پزشکی، کمبود ویتامین D می تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد. ویتامین D در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید توسط بدن تولید می شود و به کنترل فشار خون کمک می کند. با این حال، عواملی مانند قرار گرفتن کم در معرض نور خورشید، چاقی یا سن می تواند منجر به کمبود این ویتامین در بدن شود. بسیاری از افراد برای تامین نیاز روزانه خود به این ویتامین مکمل مصرف می کنند و برای جبران کمبود در بدن خود مکمل مصرف می کنند و البته بهترین توصیه برای مصرف مکمل ها استفاده از آنها طبق دستور پزشک است.

اسید فولیک:

اسید فولیک که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می شود، یکی دیگر از ویتامین های ضروری برای سلامت قلب است. این ویتامین به تنظیم سطح اسید آمینه ای به نام هموسیستئین در خون کمک می کند که با خطر احتمالی لخته شدن خون همراه است. منابع طبیعی غنی از ویتامین B9 شامل کلم بروکلی، عدس، کلم بروکسل و مارچوبه است.

منیزیم:

منیزیم همچنین یک ماده معدنی است که به طور طبیعی در سبزی های تیره، آجیل و غلات کامل و برخی مواد غذایی دیگر یافت می شود. کمبود منیزیم با فشار خون بالا مرتبط است. مکمل ها یا مکمل های منیزیم بخورید یا غذاهای غنی از منیزیم مانند اسفناج خام، سویا، آووکادو و حتی شکلات تلخ را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید تا مقدار مورد نیاز روزانه خود را دریافت کنید.

پتاسیم:

طبق گفته انجمن غذا و تغذیه موسسه پزشکی آمریکا، رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات می تواند به شما کمک کند مقدار توصیه شده روزانه 4700 میلی گرم را دریافت کنید. پتاسیم از دیرباز به عنوان یک ماده معدنی برای کنترل سطح فشار خون شناخته شده است. اگرچه گفته می شود موز سرشار از پتاسیم است، اما سیب زمینی دو برابر موز هم اندازه پتاسیم دارد. پتاسیم را می توان به عنوان مکمل خوراکی نیز مصرف کرد.

[ad_2]

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزکاناداdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما