بهترین هاست وردپرس

10 نکته برای درمان گلودرد


در رفتن علل مختلفی برای گلودرد در افراد وجود دارد. با این حال، تخمین زده می‌شود که 70 تا 95 درصد گلودردها ناشی از علل ویروسی هستند، از ویروس گرفته تا آنفولانزا، کووید-19، اوریون و آبله مرغان.

علل کمتر شایع گلودرد، عفونت های باکتریایی مانند عفونت استرپتوکوک گروه A، به نام گلودرد استرپتوکوکی است.

محرک های محیطی مانند دود سیگار یا هوای خشک داخل خانه، بیماری ریفلاکس معده به مری یک اختلال گوارشی است که باعث بازگشت اسید معده به دهان، تنفس از طریق دهان و فریاد زدن یا صحبت زیاد می شود که گلودرد را نادر اما ممکن و موثر می کند. ایجاد گلودرد.

علت گلودرد و عفونت چیست؟

بافت های بینی و گلو به عنوان اولین خط دفاعی در برابر مهاجمان احتمالی مانند باکتری ها، ویروس ها، بخارات، آلاینده های محیطی، هوای خشک و هوای سرد عمل می کنند. این بافت ها به عنوان مانع برای جلوگیری از تهاجم بیشتر این مهاجمان و مواد بلعیده شده عمل می کنند. التهاب زمانی رخ می دهد که عفونت به بینی و گلو برسد.

ده راه برای درمان گلودرد

بسیاری از زخم های ناشی از ویروس های رایج، آلرژی ها و محرک های محیطی را می توان با اقدامات خودمراقبتی ساده درمان کرد:

1. مایعات فراوان بنوشید

سعی کنید روزانه هشت لیوان مایعات مانند آب، چای بدون کافئین یا سوپ بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند و گلویتان خشک و مرطوب بماند.

با آب ولرم و نمک غرغره کنید

آب گرم گلو را تسکین می دهد و افزودن نمک به کاهش التهاب کمک می کند. این باعث کاهش درد می شود. هر سه ساعت یکبار نصف قاشق چایخوری نمک را در آب ولرم حل کنید و مخلوط را غرغره کنید (مواظب باشید قورت ندهید)!

3- خوردن عسل

مطالعات نشان می دهد که عسل کشمش خاصیت ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد قارچی خاصی دارد و می تواند پوشش داخلی گلو را بپوشاند، میکروب ها را از بین ببرد و گلو را تسکین دهد. سعی کنید یک قاشق چایخوری عسل را به یک فنجان چای گیاهی اضافه کنید. عسل حاوی گلوکز و فروکتوز است. بنابراین، اگر قند خون دارید، باید به این موضوع رسیدگی شود. هرگز به کودکان زیر یک سال عسل ندهید. عسل ممکن است حاوی باکتری هایی باشد که برای کودکان خردسال بی خطر نیستند.

4- مصرف قرص روی

نتایج سه مطالعه نشان داد افرادی که روزانه 80 تا 92 میلی گرم قرص استات روی مصرف می کردند، بسیار بیشتر از دوز توصیه شده روزانه 8 تا 11 میلی گرم، دوره های سرماخوردگی کوتاه تری داشتند. به طور کلی، این قرص مدت زمان گلودرد را 18 درصد کاهش داد.

غرغره کردن چای سبز

چای سبز دارای خواص ضد التهابی است و به جلوگیری از گلودرد کمک می کند.

6. کمی زنجبیل را امتحان کنید

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی قوی است. سیب زمینی ها را پوست گرفته و آب آن را بگیرید و بگذارید پنج دقیقه بجوشد. این نوشیدنی را روزانه در هنگام علائم حاد گلودرد مصرف کنید.

7- استفاده از مکمل های گیاهی

ریشه شیرین بیان و سنجد دو مکمل گیاهی قدیمی هستند که می توانند به تسکین گلودرد کمک کنند. آنها را می توان به شکل چای مصرف کرد.

8. از خوردن آلاسکا لذت ببرید

مواد خنک مانند بستنی آلاسکا می تواند برای تسکین گلودرد مفید باشد. اما به قند و شیرینی آن توجه کنید. همچنین می توانید آب را با میوه ها و گیاهان تازه در یخچال در فریزر درست کنید و سپس آن را به عنوان یک بستنی طبیعی آلاسکا سرو کنید.

9- رطوبت خانه را افزایش دهید

می توانید در اتاق خواب خود دستگاه بخور یا دستگاه بخور نصب کنید تا رطوبت خانه افزایش یابد تا گلو خشک نشود. دستگاه بخور در شب و هنگام خواب بسیار مفید است، به خصوص اگر با دهان باز می خوابید، حتی اگر به دلیل گرفتگی موقت بینی باشد.

10. مسکن بدون بورس را در نظر بگیرید

برای کمک به کاهش گلودرد، استامینوفن، ایبوپروفن یا ناپروکسن را امتحان کنید. ایبوپروفن برای کاهش درد ماندگاری بیشتری دارد، اما عوارض جانبی بالقوه ای نیز دارد و ممکن است در برخی از بیماران منع مصرف داشته باشد. از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم