بهترین هاست وردپرس

یارانه 200 هزار تومانی به شهردار تهرانعلیرضا زاکانی در صحن شورای شهر تهران سخنرانی کرد. از ساخت پنج هتل پنج ستاره در پنج پارک جنگلی گرفته تا کیف پول یک شهروند برای هر تهرانی که اعتبار آن 200 هزار تومان است و برای گروه های خاصی هم افزایش می یابد.

به گزارش شرق، وی برای طراحی رده و تالارهای فرهنگی و ادبی انقلاب اسلامی چهار فیلم، پنج سریال و ۱۰ فیلم کوتاه ساخت. ساخت مساجد و کلانتری در 100 بوستان تهران در کنار 160 وعده دیگر از سوی شهردار تهران به مردم تهران برای آغاز یا اجرا در سال آینده وعده داده شد. این لایحه با پیشنهاد شهردار از 52 هزار میلیارد در دقیقه 90 به 56 هزار و 869 میلیارد تومان رسید و 73 درصد درآمد حاصل از درآمد شهرسازی پیش بینی شده بود.

علیرضا زاکانی روز گذشته به همراه معاونانش وارد شورای شهر تهران شد و در تشریح جزئیات لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران گفت: لایحه بودجه سال 1401 اولین بودجه مدیریت شهری است که تهیه و تقدیم شورای شهر تهران شده است. بودجه سال گذشته با رقم 48 هزار و 800 میلیارد تومان به 48 هزار و 800 میلیارد تومان رسید و با اصلاحات بعدی متعهد هستیم در راستای تحقق آن گام برداریم. افق درآمدی تا پایان سال حدود 32500 میلیارد تومان تا 33000 میلیارد تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: به دلایل مختلف نیازمند کار و تغییر جدی هستیم. برخی از اخبار و کاستی ها برای ما خاطرات گذشته و بخشی از آن وام هایی است که تا پایان سال وام های بانکی به 60 هزار میلیارد تومان و در مجموع با احتساب وام پیمانکاران به 85 هزار میلیارد تومان می رسد.

شهردار تهران با بیان اینکه بودجه سال آینده 56 هزار و 869 میلیارد تومان اعتبار است که نسبت به بودجه امسال 51 درصد رشد داشته است، گفت: این حداکثری است که پیش بینی شده است. بخش دیگری از بودجه درخواست مجوز است که برای نظارت بر مشارکت ها ارائه خواهیم کرد. پروژه هایی که نیاز به 10000 میلیارد وام دارند. اما بودجه سالانه این پروژه ها به احتمال زیاد اجرا نمی شود. لذا بر اساس مجوزهایی که دریافت می کنیم، مشارکت و نسبت به اجرای این پروژه اقدام خواهیم کرد.

مجوز بارگیری هشت پروژه در هشت مجتمع 44000 هکتاری در سطح شهر داریم که در سال های گذشته فقط یک مکان در هتل انجام می شد.

این مساحت 44 هزار هکتاری بررسی شده و به پنج نقطه رسیده ایم که هرکدام پنج هکتار فضای دارند که می توانیم در آن هتل بسازیم. این پنج پروژه که نیازمند میلیاردها تومان سرمایه گذاری است تا افتتاح شهر به صورت مشارکتی اجرا می شود و این امر با وضعیت زیرساختی امکان پذیر شده است. در قسمت دوم معتقدیم پروژه هایی مانند ادامه بزرگراه یدگار را با اصلاحات لازم دنبال می کنیم.

یارانه 200 هزار تومانی به شهردار تهران

به گفته شهردار تهران، عمده افزایش بودجه سال 1401 شهرداری یعنی حدود 150 هزار میلیارد تومان در قالب عوارض عمومی، شامل حوزه شهرسازی است که در حال تحول هستیم. متأسفانه ما در ساخت و ساز شهر قفل شده ایم. از مرداد 1377 شرایطی پیش آمد که صدور مجوز به ششم آخر رسید و این شرایطی است که باید شناخت مناسبی از شهر داشته باشید. این شهرستان دارای 4560 هکتار بافت مزمن و 12 هکتار بافت ناپایدار است. بنابراین باید دست به دست هم دهید و قفل را از شهر بردارید تا متوجه کار جدی شوید.

مالیات بر ارزش افزوده به چهار درصد رسیده است که با توجه به تورم سال آینده فرصت خوب و مهمی برای ما در این زمینه خواهد بود. قطعا شرایط کشور برای سال آینده متفاوت خواهد بود و همین موضوع می تواند به شرکت های شهرداری تهران فرصت بدهد. ما 167 درصد از دارایی ها و امکانات را در شهرداری داریم که باید به لحاظ تولید و رشد در نظر بگیریم، بنابراین نقطه شروع تغییر باید در شهرداری تهران باشد.

در حالی که در گروه پیشرو ما 55 درصد افزایش درآمد و نقل و انتقال دارایی های مالی 14 درصد است که ناشی از نقدینگی است. با افزایش ۷۲ درصدی و افزایش ۳۲ درصدی سایر امکانات و محدودیت‌های مشارکت، نوع توزیع درآمد در بخش شهرسازی، قطعاً می‌توان تحول در شهر را متصور شد. بنابراین، از نظر درآمد، به دلایل مختلفی به بازیابی درآمد برآورد شده برای شهر اعتقاد داریم.

شهردار تهران به پیش بینی بودجه برای بخش حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: با رشد 32 درصدی در حوزه حمل و نقل و ترافیک، 18 تلاش (هزار میلیارد تومان) برای این بخش که ناظر بر بودجه است، اختصاص داده ایم. فرعی حمل و نقل و حمل و نقل و فرعی فنی. او یک شهروند است. مورد دیگری که بسیار حائز اهمیت است خدمات شهری است که حدود 14 درصد از کل بدهی را به خود اختصاص داده است. در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز 9 درصد اعتبارات به این بخش اختصاص یافته است.

قسمت دوم امنیت و مدیریت بحران است که پنج درصد کل بودجه است. بخش شهرسازی و معماری نیز سه درصد از بودجه را برای دستیابی به توزیع متوازن خدمات ارائه شده در شهر اختصاص داده است. البته اعتبارات سطوح اعتباری معین را می توان با مشارکت چند برابر کرد. به خصوص در مناطقی مانند حمل و نقل عمومی و خدمات شهری که این امر به راحتی امکان پذیر است.

به گفته زاکانی، در حوزه حمل و نقل ریلی که بیشترین سرمایه گذاری در آن پیش بینی می شود، 14 کیلومتر از هفت مسیر فعال مترو موجود به بهره برداری رسیده و 7 ایستگاه نیز در سال آینده افتتاح می شود. بیش از 3000 واگن طول می کشد تا این هفت خط را در 2.5 دقیقه بپوشاند.

در حال حاضر 1500 واگن داریم که 364 واگن از رده خارج و دو سوم باقی مانده نیاز به تعمیر دارند. بنابراین برای سال آینده قصد داریم 50 دستگاه رام خودرو را تعمیر کنیم و فضا را برای توسعه و فعالیت های بیشتر ایجاد کنیم. امیدواریم 630 قطار را تامین مالی کنیم. در این زمینه باید 15 درصد اعتبار نقدی برای پرداخت توسط شهرداری تامین کنیم. از این رو هماهنگی هایی با دولت صورت گرفته و دولت تلاش خود را برای ارائه 630 واگن برای سرویس دهی در تهران به ویژه از طریق سرویس بهداشتی و حذف زمین فعال آغاز کرده است.

ساماندهی موتورسیکلت ها در تهران کار بزرگی است اما قطعا باید به سمتی حرکت کنیم که این موتورسیکلت ها در مسیر برقی شدن قرار بگیرند. در این زمینه جلساتی با وزارت صمت و معاون اول رئیس جمهور برگزار شده است تا 300 هزار موتور موسوم به موتور کار در فاز اول برقی شوند. ما این مسیر را طی خواهیم کرد و در سایر زمینه ها برای ارتقای انضباط شهری اجرا خواهیم کرد.

شهردار تهران همچنین گفت: در کمیسیون ماده 5 مصوب شده است که هتل ها باید از ممنوعیت ساختمان های بلندمرتبه مستثنی شوند و این کار با رعایت ضوابط حاکم بر هویت ایرانی- اسلامی انجام شود. بی شک شهر در تلاش برای یافتن است. در این زمینه هویت در ابعاد مختلف شهر مورد توجه قرار گرفته است که یکی از آنها هویت ورزشی شهر برای کمک به ساخت تیم های قوی در زمینه های مختلف است. در همین راستا کمیسیون بند 5 اخیرا مجوز هتل های 30 طبقه را صادر کرده است.

وی افزود: ما در قبال روحیه شهر و آبادانی شهر وظایفی داریم که باید در حد توان به آنها عمل کنیم. تمرکز ما بر ساختن مساجد در صدها پارک است که در آن نیاز است، و مسائل و مشکلات دیگر را در زیر مشاهده کنید. یعنی اگر قرار است الان 40 کلانتری ساخته شود، مساجد باید به گونه ای ساخته شود که نیروی انتظامی فضای زیر ساخت مسجد را بگیرد. البته در جاهایی که حفره های جدیدی ایجاد شده است، فضا را فراهم کرده و در راه اندازی کلانتری های لازم نیز کمک خواهیم کرد. همچنین 352 پارک در محوطه اطراف برای استفاده مادران و کودکان علامت گذاری شده است. ما می خواهیم از سازمان خدماتی مدیریت شهری به سازمان خدمات اجتماعی تبدیل شویم.

یارانه 200 هزار تومانی به شهردار تهران

شهردار تهران افزود: در سال آینده در ساختمان هوشمند امیدواریم کیف پول شهروندی را راه اندازی کنیم که حداقل اعتبار برای استفاده از سرویس مثلا 200 هزار تومان در نظر گرفته شود. البته برای گروه های خاصی این میزان با توجه به نیازشان افزایش می یابد. مشکل دیگر نظارت بر باشگاه شهروندی برای دریافت اطلاعات از شهروندان برای هدفمندی خدمات است. نکته دوم این است که می توانیم زیرساخت های مورد نیاز برای استفاده از سایر روش های پرداخت را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: در خرداد 1401 هفته ای به نام هفته سرمایه گذاری تهران خواهیم داشت. فرم سرمایه گذار یا شرکت پروژه باید در بورس اوراق بهادار درج شود.

شهردار تهران به نمایندگی از شورای شهر نیز در مورد وصول 57 هزار میلیارد بودجه تصریح کرد که ما مشکل داریم که به مردم اجازه کار نمی دهیم. از سوی دیگر، اگر زمینه سازی شود، مردم به خصوص در حوزه سرمایه گذاری، کار بسیار بهتری انجام خواهند داد. دلیل اصلاح بودجه این است که در شهر تهران برای خودمان قوانینی وضع کرده ایم که مانع کار مردم می شود. زندگی مردم را در یک مجموعه بستیم و از آنها خواستیم تلاش کنند.

زاکانی بیان کرد: بر این باوریم که 56 هزار میلیارد تومان به دلایلی محقق می شود، اول اینکه با توجه به افزایش هزینه های زندگی، با توجه به شرایط حاکم بر مالیات بر ارزش افزوده افزایش مستمر درآمد و در سال آینده افزایش خواهد یافت. زمانی که این مالیات افزایش یابد.» این امر وضعیت خوبی را برای شهرداری ایجاد می کند.

به گفته شهردار تهران، نکته بعدی این است که سیاست ها و لوایحی را به شورای شهر تهران ارائه خواهیم کرد که منجر به ساخت و ساز و رونق در منطقه شود. موضوع سوم، استفاده از ابزارهای نوین اقتصادی است که شهرداری را قادر می سازد تا با مشارکت مردم، شکوفا شود و به خدمت و رشد شهر کمک کند. چهارم ایجاد مال است که قبلا انجام نمی شد و اکنون انجام می شود. وی ملک شهرداری تهران را یک شغل نفتی برای دولت دانست که می تواند مفید و مفسده و مضر باشد و گفت: تمام اموال شهرداری باید شناسایی و گزارش شود، ایجاد شد.

زاکانی با بیان اینکه به‌ویژه به‌دنبال تغییر در حوزه شهرسازی هستیم، افزود: موضوعات زیادی در نظر گرفته شده است و ما به این اعتبارات راضی نیستیم و برای مشارکت سخت تلاش می‌کنیم. وی همچنین بهبود در بودجه امسال را 32 تا 33 هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

شهردار تهران در مورد کیف پول شهروندی که می توان آن را نوعی کمک هزینه شهری و همچنین دسترسی به بورس شهرداری تهران دانست، توضیح داد: بورس مسکن به تازگی آغاز به کار کرده است. اما بورس روز به روز در حال رونق است.

شهردار تهران از تهیه کیف شهروندی برای عزت و خدمت مردم یاد کرد و افزود: ما شهرداری و مردم خجسته خود هستیم. این بانک همچنین سیستم مالی کیف پول را تضمین می کند. ما با بانک سروکار داریم. اما بخش دوم این طرح، شناخت و کسب اطلاعات دقیق از شهر، شهروندان و خانواده است. زیرا در ارائه این خدمات محدودیت هایی داریم. اما اگر بتوانیم جامعه هدف را شناسایی کنیم، می توان توانایی ارائه خدمات را ده برابر و صدها برابر کرد. ما حداقل مبلغ را بین کسانی که به این خدمات نیاز دارند توزیع خواهیم کرد، البته این فقط نیاز مالی نیست، بلکه نیاز به خدمات و ارتباط و ارتباط نیز هست.

به گفته وی، یک سوم کیف پول شهروندان پرداختی است. این بدان معناست که با یکپارچه سازی درگاه های پرداخت، انتظار می رود شهروندان تمامی پرداخت ها را از طریق تلفن همراه خود انجام دهند.

اما برخی از اعضای شورای شهر تهران معتقدند صحبت های شهردار تهران برنامه های او برای شهر تهران است که در ردیف های بودجه قابل ذکر نیست. کیف شهروندی گنجانده شده است. ناصر امانی، یکی از اعضای شورای شهر تهران که هنوز بودجه 1401 را ندیده و اصرار دارد که برای تحلیل زود است، گفت:

به گفته وی، این نوع کمک ها در حیطه اختیارات شهرداری و مجلس نیست و باید از سوی دولت وارد شود. زیرا نیازمند منابع مالی هنگفت است. ما در تهران حدود 8.5 میلیون نفر جمعیت داریم و اگر اعتبار 200 هزار تومانی برای هر نفر را در نظر بگیرید، اعتبار فوق العاده ای است که جوابگوی بودجه شهرداری نیست.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم