گروه آموزشی 120 روش مطالعه ادبیات کنکور

دقت داشته باشید که این موضوع تنها برای دوستان کنکوری انسانی نیست و سایر کنکوری های عزیز نیز برای مطالعه ادبیات عمومی نیاز دارند که با این موضوع به خوبی آشنا شوند. در هنگام مطالعه کتاب خود حتما به این نکته توجه داشته باشید که لغاتی که در متن کتاب به صورت ستاره دار آمده اند از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و حتما سعی کنید معانی آن ها را به خاطر بسپارید، دسته دیگری از لغات که در این کتاب هستند و اهمیت زیادی دارند لغت های هم معنی لغات ستاره دار هستند که این لغات نیز بسیار مهم می باشند و حتما باید برای بخش لغت و املای ادبیات فارسی این لغات را به خوبی مطالعه کنید. اما این به این معنی نیست که سوالات املای ادبیات در کنکور فقط از همین بخش ها طرح بشه بلکه ممکه خیلی جاهای دیگه از متن درس ها هم لغاتی داشته باشه که از نظر طراحان سوالات کنکور اهمیت املایی دارن.

روش مطالعه ادبیات کنکور رتبه های برتر

روش مطالعه ادبیات کنکور رتبه های برتر دسته دیگری از سوالاتی که در کنکور در بخش لغت و املا فارسی آورده می شود سوالاتی هستند که چند لغت به صورت جدا از هم به شما داده می شود و باز هم در گزینه ها به شما معانی این لغات داده می شود که باید تشخیص دهید معنی لغت های داده شده در کدام گزینه به درستی آورده شده است. کدام واژه ها را بیشتر بخوانیم و معنی کنیم؟ مطالعه لغت و املا کنکور معمولا یکی از مهم ترین دغدغه های دوستان کنکوری است به همین دلیل ما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم و اطلاعاتی را در خصوص روش مطالعه لغت و املا کنکور در اختیار شما قرار دهیم تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید. اکثر بچهها روش مطالعهی آن را نمیدانند و معمولاً یکی از دروس سخت برای داوطلبان کنکور سراسری است.

بهترین روش مطالعه ی ادبیات برای کنکور

و دانش آموزان باید به این موضوع دقت داشته باشند که در کنکور سراسری ، اکثر بیت ها از منابع خارج از کتاب میباشد وشما در صورتی که نتوانید با این روش فقط درون مایه ی بیت را تشخیص دهید عملأ نتیجه ای نخواهید گرفت. تیپ سوم، یک بیت یا عبارت داده میشه و از شما می پرسند که این بیت مربوط به کدام اثره.

روش مطالعه ی درس ادبیات برای کنکور

حتما تاریخ ادبیات را در خلاصهی خود بهصورت دستهبندی شده بنویسید یعنی علاوه بر این که در مورد یک شخص ، قرن ، نام کتاب و توضیحات را از هم جدا میکنید ، افراد مختلف را نیز طبقهبندی کنید ؛ مثلا شاعران معاصر و شاعران قرن ۳ و … بنابراین توجه داشته باشید که هر زمان که در حین مطالعه کتاب ادبیات فارسی و یا زبان فارسی به یکی از لغت ها برخوردید که دارای یکی از این حروف بودند حتما به آن توجه ویژه ای داشته باشید و این را بدانید که ممکن است این لغت در کنکور بیاید. برای این که بتوانید در درس ادبیات فارسی و در بخش قرابت معنایی تسلط خود را افزایش دهید باید بدانید مباحث شعر و شاعری را به دقت مطالعه کنید. ادبیات دارای بالاترین ضریب در بین دروس عمومی کنکور میباشد.

روش مطالعه ادبیات در کنکور

البته دراین بین استثناء هایی در بعضی مطالب وجود دارد.مانند: مبحث علت و معلول که درگروه مباحث توصیفی قرار دارد اما داوطلب را وادار به اندکی تفکر می کند. ادبيّاتدرس ادبيّات به علت ضريب بالايي كه دارد از اهمّيّت زيادي در كنكور برخوردار است . واژه های هم آوا را نیز باید به خوبی در نظر داشته باشید، این واژه ها نیز بارها در سوالات مربوط به بخش لغت و املای فارسی آمده اند و در این درس از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

روش مطالعه ادبیات کنکور انسانی

دانستن روش مطالعه دروس یکی از مهم ترین سرفصل هایی است که مشاوران تحصیلی و کنکور باید،به دانش آموزان خود آموزش دهند.اگر دانش آموزان از روش مطالعه هر درس آگاه باشند،با زمان کمتر،یادگیری بیشتری خواهند داشت و در نتیجه از خواندن دلسرد و مایوس نمی شوند.در این مقاله روش مطالعه درس عربی در کنکور را به کمک دانش آموزان خوب کنکوری سال قبل،مشاوران تحصیلی و دبیران با تجربه عربی کنکور گردآوری کرده ایم.امیدوارم با به کار گیری روش های این مقاله بتوانید درصد و تراز درس تاثیر گذار عربی را در کنکور افزایش دهید.همچنین برای مطالعه روش مطالعه درس ادبیات در کنکور روی آن کلیک کنید.

روش مطالعه ادبیات کنکور هنر

از خودآزمایی، بیاموزیمها، درآمدها و بخش توضیحات هر درس خلاصه نویسی انجام دهید. حفظی ترین بخش در مطالعه ادبیات کنکور که منطق خاصی برای پاسخ گویی به تست ها نداره مگر حفظ دقیق بخش های مهم زندگی نویسندگان و آثار اون ها و مرور مداوم برای تثبیت در حافظه ی بلند مدت! در بیشتر مواقع از این بخش 5 سوال برای شما می آید که معادل بیست درصد از سوالات ادبیات کنکور است و شما با حل کردن آن ها می تواند درصد ادبیات خود را به خوبی افزایش دهید.

دسته اول از سوالاتی که در کنکور به شما در بخش لغت و املا فارسی داده می شود این است که به شما متنی داده می شود که در این متن لغت هایی مشخص شده اند، در گزینه های این سوال نیز به شما معانی این لغت ها داده می شود و شما باید تشخیص دهید که معانی لغت های مشخص شده در متن در کدام گزینه به درستی آمده اند. برای یادگیری مبحث آرایه و حل تست های آرایه در کنکور باید،ابتدا جزوه ی معلمتان یا کتابی مناسب بیابید که تمام آرایه ها را به زبانی ساده شرح داده باشد.بعد از مطالعه ی آن متوجه شده باشید که هر کدام از آرایه ها چه تعریفی دارند،در آن آرایه باید به چه چیزهایی توجه کنیم و چگونه آن آرایه را تشخیص دهیم؟ نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که لغات مربوط به املا را تنها این کلمات تشکیل نمی دهند و به صورت کلی تمامی لغاتی که در کتاب زبان فارسی و یا ادبیات فارسی آورده می شوند از لحاظ املایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند که شما باید به خوبی آن ها را مطالعه کرده و یاد بگیرید که به درستی آن ها را بنویسید.

روش مطالعه تاریخ ادبیات برای کنکور

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از روش مطالعه ادبیات در کنکور – از طریق صفحه زیر کلیک کنید – ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances