بهترین هاست وردپرس

کرونا دوباره پرید؛ سویه جدیدی به نام “IUH”رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از معرفی سویه جدید کرونا به نام IUH در فرانسه خبر داد و گفت:

به گزارش ایسنا، نوع جدیدی از IUH به تازگی در فرانسه معرفی شده است علیرضا نازی گفت: جهان همچنان با گونه بسیار جهش یافته ویروس کرونا به نام Omicron دست و پنجه نرم می کند که خطر ابتلا را افزایش می دهد. Covid-19 در سراسر جهان شناخته شده است و اکنون یک سویه جدیدتر و جهش یافته تر از Omicron در فرانسه شناسایی شده است که IUH نوع B.1.640.2 نامیده می شود.

وی افزود: دانشمندان فرانسوی که برای اولین بار نوع IHU را در 10 دسامبر شناسایی کردند، آن را به منشا آن در کامرون مرتبط کردند. در عین حال، سازمان بهداشت جهانی همچنان آن را به عنوان یک نوع مورد بررسی طبقه بندی می کند. تاکنون حداقل 12 نوع جدید در نزدیکی مارسل گزارش شده است. محققان گفتند که این گونه دارای 46 جهش بود که حتی از آمیکرون بالاتر بود و این واکسن‌ها را مقاوم‌تر و مسری‌تر کرد. اگرچه نوع Omicron هنوز یک سویه اصلی در اکثر نقاط جهان است، خطر نوع IHU به سرعت در حال افزایش است.

در مقاله‌ای اخیر در مادریکس، نازی‌ها بیان کردند که چهارده جهش در جایگزین‌های اسید آمینه وجود دارد، از جمله N 501 Y (که قبلاً در نوع آلفا دیده می‌شد که ممکن است آن را قابل انتقال‌تر کند) و E 484 K (که این نوع را تغییرپذیرتر می‌کند. اولین بار در نوع بتا گزارش شد) و نه جهش با حذف اسیدهای آمینه از این نوع جدید پروتئین اسپایک شناسایی شده است.

وی افزود: بدین ترتیب الگوی ژنوتیپ دودمان جدیدی به نام 1.640.2.B ایجاد کرد که خواهر ژنتیکی 1.640.B قدیمی است. بر اساس مقاله منتشر شده در فیلد، اولین مورد شناخته شده از این نوع، مردی کاملا واکسینه شده بود که به تازگی از سفر به کامرون در ماه نوامبر بازگشته بود، سه روز قبل از اینکه علائم تنفسی خفیف پیدا کند.

نازی اصرار داشت که انواع جدیدی هنوز در حال ظهور هستند، اما این بدان معنا نیست که آنها خطرناک تر خواهند بود. در مقایسه با ویروس اصلی. این نوع زمانی تبدیل به یک نوع نگران کننده می شود که نشان داده شود مسری تر است و احتمال فرار از ایمنی بیشتر است. بر این اساس باید دید این نوع جدید با اطلاعات آینده در کدام دسته بندی قرار می گیرد.

به گفته شهید بهشتی از دانشگاه علوم پزشکی، وی تاکید کرد: هیچ مدرک قطعی مبنی بر عبور فرانسوی ها از این طریق وجود ندارد، هرچند ادعاهای تایید نشده ای مبنی بر ورود وی به انگلیس وجود دارد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم