چند نکته مهم تغذیه ای در فرآیند واکسیناسیون کرونارئیس اداره تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تغذیه را عامل مهمی در تقویت سیستم ایمنی دانست و گفت: رعایت برخی مسائل تغذیه ای و پرهیز از برخی مواد غذایی باعث افزایش سلامت و افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن می شود. سیستم در فرآیند واکسیناسیون .

به گزارش ایسنا، امین امینی گفت: برای واکسیناسیون نیازی به رژیم غذایی خاصی نیست، اما توجه به مواد و نکاتی که به سلامت و تقویت بدن و سیستم ایمنی بدن در هنگام واکسیناسیون کمک می کند مهم است تا بتوانیم از آن دوری کنیم. اثرات جانبی. ظرفیت واکسیناسیون را کاهش دهید و سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.

وی به نکات مهم قبل از واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: قبل از واکسیناسیون غذای سبک و یا یک میان وعده ساده بخورید و روزه نگیرید، این مشکل به خصوص در افرادی که از تزریق می ترسند باید رعایت شود.

رئیس اداره بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: شب قبل از تزریق واکسن خواب خوب و آرام داشته باشید و بهداشت خواب را رعایت کنید زیرا خواب کافی و آرام راز سلامت و طول عمر انسان است. زندگی پر جنب و جوش.” نقش مهمی در ساخت و تقویت سیستم ایمنی دارد.

امینی با بیان اینکه خواب خوب، آرام و پایدار نیز به دفع مواد زائد از بدن کمک می کند، افزود: کار با هر وسیله الکترونیکی مانند تلفن همراه و کامپیوتر و تماشای تلویزیون حداقل یک ساعت قبل از خواب. تا حد امکان اجتناب کنید.

او گفت: داروهای معمول خود را طبق برنامه مصرف کنید.

رئیس اداره بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پاسخ به این سوال که قبل و بعد از واکسیناسیون کدام غذاها را بیشتر مصرف کنیم، گفت: رعایت طولانی مدت از غذاهای ضد التهاب و رژیم غذایی سالم باعث بهبود سلامت می شود، پاسخ ایمنی ” ما را می بخشد و به ما در مبارزه با عفونت ها و تقویت ایمنی در برابر واکسیناسیون کمک می کند.

امینی خاطرنشان کرد: مصرف بیشتر غذاهای تازه و طبیعی مانند میوه ها، سبزیجات، ماهی های چرب، مغزها و مغزها به عملکرد بهتر سیستم ایمنی کمک می کند، زیرا باعث کاهش التهاب در بدن می شود.

وی گفت: مصرف مواد ضدالتهابی بعد از واکسیناسیون ممکن است مفید باشد، به عنوان مثال زردچوبه ادویه ای است که خاصیت ضد التهابی دارد و می توان آن را به غذا اضافه کرد یا در چای مصرف کرد.

وی با اشاره به اینکه ماهی یک ماده غذایی ضد التهاب است، افزود: ماهی سالمون، ساردین، شاه ماهی و روغن ماهی بالاترین امگا 3 را دارند و آجیل، بادام، گردو و روغن زیتون نیز از مواد غذایی ضد التهاب هستند.

امینی با اشاره به مواد مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی گفت: مصرف انواع ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه روی، ویتامین A، ویتامین D و ویتامین C به سیستم ایمنی بدن کمک می کند اما این به معنای مفید بودن مکمل ها نیست، کارایی واکسن.

وی گفت: منابع ریزمغذی ها شامل میوه ها و سبزیجات تازه، لبنیات، تخم مرغ، غلات کامل، گوشت بدون چربی، ماهی های چرب، مرغ، آجیل و آجیل است.

رئیس اداره بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان، کووید 19 با اشاره به اینکه تامین آب کافی قبل و بعد از واکسن مهم است، خاطرنشان کرد: همچنین می تواند به جلوگیری از افت فشار خون در افرادی که اغلب از تزریق یا واکسن می ترسند کمک کند.

امینی خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، فشار خون یا بیماری های ریوی باید در مورد مصرف مایعات با پزشک خود مشورت کنند.

وی گفت: مصرف غذاهای آبدار مانند میوه ها، سبزیجات، سوپ ها و آبگوشت نه تنها به آبرسانی بدن کمک می کند، بلکه سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند. وی گفت: در صورت تب بعد از واکسیناسیون مصرف مایعات فراوان توصیه می شود. بودن.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه