ویروس کرونا می تواند آنتی بادی هایی برای حمله به سلول های بدن تولید کند


دانشمندان در یک مطالعه جدید کشف کرده اند که عفونت های کروناویروس، حتی در اشکال خفیف و بدون علامت، می توانند اتوآنتی بادی یا اتوآنتی بادی تولید کنند و برای مدت طولانی در بدن باقی بمانند. این آنتی بادی ها باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن می شوند و به سلول های بدن حمله می کنند.

محققان مرکز پزشکی Ciders-Sinai در ایالات متحده دریافتند که بیماران مبتلا به ویروس کرونا با انواع اتوآنتی بادی ها یا اتوآنتی بادی ها شش ماه پس از شروع بیماری شناسایی می شوند. محققان قبلاً می‌دانستند که نمونه‌های شدید کووید-۱۹ ممکن است چنان تأثیری بر سیستم ایمنی داشته باشند که اتوآنتی‌بادی تولید کنند. اما این مطالعه اولین مطالعه ای است که وجود اتوآنتی بادی ها و حضور طولانی مدت آنها در بدن را پس از نمونه های خوش خیم یا بدون علامت بیماری عروق کرونر گزارش می کند.

Justina Furt-Beber یکی از محققانی است که این مقاله را نوشته است. او می گوید: «این یافته ها به توضیح اینکه چرا کووید-19 یک بیماری خاص است کمک می کند. این الگوهای نامنظم در سیستم ایمنی ممکن است دلیل تداوم علائم مختلف باشد که در درازمدت می تواند منجر به بیماری به نام کووید-19 شود.

ویروس کرونا می تواند سیستم ایمنی بدن را فعال کند

محققان 177 نفر را که قبلاً به ویروس کرونا آلوده شده بودند را برای مطالعه انتخاب کردند. نمونه خون این افراد با نمونه خون افراد سالم قبل از همه گیری مقایسه شد. این منجر به سطوح بالاتر اتوآنتی بادی ها در تمام نمونه های قبلی بیماری عروق کرونر شد. برخی از این آنتی بادی ها در افراد مبتلا به بیماری های سیستم ایمنی از جمله لوپوس و آرتریت نیز یافت شده است.

سوزان چنگ، یکی دیگر از نویسندگان مقاله، گفت: ما نشانه هایی از فعالیت خود ایمنی را دیده ایم که معمولاً با التهاب مزمن و آسیب به اندام هایی مانند مفاصل، پوست و سیستم عصبی همراه است. برخی از این آنتی بادی ها با بیماری های خودایمنی مرتبط هستند که در زنان شایع تر از مردان است. اما این مطالعه نشان داد که خود آنتی بادی در مردان بیشتر از زنان است.

اکنون محققان می‌خواهند تحقیقات بیشتری برای شناسایی انواع اتوآنتی‌بادی‌های موجود در کرونا طولانی انجام دهند. با توجه به مطالعه اخیر نمونه‌های خون افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قبل از واکسیناسیون، محققان همچنین به این سوال پاسخ خواهند داد که آیا آنتی‌بادی‌های موجود در نمونه‌های عروق کرونر از افراد واکسینه شده دارای شرایط مشابهی هستند یا خیر.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه