واکسن جدید سینوفارم، ایمنی بیشتر و عوارض جانبی کمترپزشکان و محققان در امارات معتقدند که واکسن جدید پروتئین نوترکیب Synopharm ایمنی بیشتر و عوارض جانبی کمتری را ارائه می دهد.

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت و پیشگیری امارات متحده عربی (MoHAP) استفاده اضطراری از واکسن جدید پروتئین سینوفرم CNBG نوترکیب را به عنوان دوز تقویت کننده برای ساکنان از ژانویه 2022 تایید کرده است.

این وزارتخانه اعلام کرد: نتایج آزمایش این واکسن نشان می‌دهد که نسبت به واکسن اصلی نسبت به انواع مختلف سارس مقاوم‌تر است.

دکتر دکتر گفت: “واکسن جدید سینوفارما فقط کسری از ویروس را شامل می شود و نه کل ویروس.” پاوان کومار سریواستاوا، مشاور داخلی بیمارستان NMC النهضه گفت.

دکتر محمد اسلم، متخصص ریه در بیمارستان مدرن امارات می گوید: «واکسن جدید مؤثرتر است و فواید بیشتری دارد. واکسن سینوفرم قبلی یک واکسن غیرفعال حاوی کل ویروس بود، اما واکسن جدید فقط حاوی پروتئین های ویروسی است.

متخصصان مراقبت های بهداشتی معتقدند که تحویل واکسن از محصول به مصرف کننده نهایی یک چالش بزرگ است، زیرا اطمینان از ایمنی و اثربخشی آن یک کار پیچیده است.

دکتر فیاض احمد، کارشناس کنترل عفونت در بیمارستان دانشگاه تامبه، گفت: “یکی از مزایای کلیدی واکسن CNBG Covid 19 غیر فعال Synopharm حمل و نگهداری آسان آن است.” این واکسن برای نگهداری تنها به دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد نیاز دارد و برای حفظ استحکام آن نیازی به اقدامات خاص و سختگیرانه نیست.

وی افزود: این اجزا هزینه کلی تولید و نگهداری واکسن را کاهش می دهد و برخلاف واکسن های mRNA که برای حفظ اثربخشی واکسن ها نیازمند شرایط نگهداری بسیار سخت است، جایگزین مناسبی برای شرایط طبیعی بسیاری از کشورها خواهد بود.

واکسن های ساخت غرب مانند فایزر که یک واکسن mRNA است، برای نگهداری طولانی مدت به دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نیاز دارند، اما واکسن های مبتنی بر پروتئین به دمای خیلی سرد نیاز ندارند، ارزان تر و موثرتر هستند. اسلم گفت.

پزشکان تایید می‌کنند: تعدادی از آزمایش‌های خنثی‌سازی متقاطع، از جمله سویه‌های جدید کروناویروس، برای ارزیابی واکسن سینوفارم کووید ۱۹ CNBG با در نظر گرفتن گونه‌های مختلف در کشورهای مختلف انجام شده است. بر اساس اطلاعات موجود، واکسن سینوفرم کووید 19 محافظت جامعی را ارائه می‌کند و اثر متقاطع خنثی‌کننده خوبی بر سویه‌های ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان دارد.

از آنجایی که امارات متحده عربی یک کشور چند ملیتی است، مرحله سوم آزمایش واکسن جدید بر روی حدود 50000 شرکت کننده از 125 کشور انجام شد.

نتایج نشان داد که میزان تغییر سطح سرمی در تولید آنتی بادی های خنثی کننده بیش از 100 درصد بوده و هیچ عارضه جانبی در هیچ یک از شرکت کنندگان گزارش نشده است.

پزشکان تاکید کردند که چنین واکسن هایی را می توان در مقادیر زیاد با امکانات تولید بیشتر تولید کرد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانکاناداGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialdigital currency channel