نگرانی جدی پرسپولیس بعد از بازی با ذوب آهن

[ad_1]

روزنامه همشهری: پرسپولیس در دیداری با دو نیمه متمایز مقابل ذوب آهن به تساوی یک بر یک دست یافت و دیدار سوم با شکست اولسان مقابل هیوندای و توقف مقابل نساجی قمشهر با پیروزی به پایان رسید. ماهیت مسابقه و به خصوص عملکرد ضعیف پرسپولیس در نیمه دوم به گونه ای بود که در آستانه دو دیدار حساس مقابل سپاهان و استقلال، زنگ خطر برای گردنه ها به صدا درآمد.

آنها مهاجمی ندارند که ندارند

مهمترین مشکل پرسپولیس این است که از اول فصل وجود داشته و بارها تکرار شده اما درمان نشده است. این تیم مهاجم ندارد و گلزنی خیلی سخت است. پرسپولیس در ششمین بازی خود 6 گل به ثمر رساند که هیچ کدام توسط مهاجمان به ثمر نرسید. پای مهدی عبدی در لیگ هنوز برای گلزنی باز نشده است. او نسبت به سنش کمی فعال است و این برای پرسپولیس دردسرساز شده است. وحید امیری به عنوان یک مهاجم سابق نسبت به فصول گذشته کمتر گل می زند. حرفی برای گفتن از آرمان رمضانی باقی نمانده است. حالا شرایط برای نابودی او عادی شده و بازیکنان تیم حوصله ارسال استوری های امیدوارکننده را ندارند.

شکوه تا کی ادامه خواهد داشت؟

جلال حسینی با سن و سالی که داشت از ابتدای فصل گذشته روند استراحت او را آغاز کرد. اما پس از جدایی جسورانه خلیل زاده، حسینی به ناچار در تمامی بازی ها با محمدحسین کنعانی نژاد به عنوان یک مدافع ثابت بازی خواهد کرد و مشخص نیست تا کی این برنامه سخت را تحمل خواهد کرد. اگر پرسپولیسی ها جای حسینی را گرفته بودند و در برخی دیدارها از او بهره می بردند، فشار روی او کم می شد و بازیکن ذخیره آن روز به آب نمی افتاد. پرسپولیس 3 روز دیگر با سپاهان و 10 روز دیگر با استقلال بازی خواهد کرد. اگر جلال بر اثر این نقشه آسیب جدی می دید، برای پرسپولیس غیرقابل جبران بود.

بحران دفاعی چپ

اخراج منضبط و غیرضروری سعید آقایی باعث شد پرسپولیس در بازی حساس سه شنبه شب مقابل سپن، مدافع چپ نداشته باشد. با وجود اینکه کارت بازی محمد انصاری صادر شده اما بازیکنی که چند ماه از میادین دور بوده نمی تواند در چنین دیدار سنگینی به یکباره به میادین بازگردد. بنابراین یافتن جایگزین دشوار خواهد بود. در حال حاضر نزدیک ترین گزینه حضور وحید امیری در دفاع چپ است، هرچند او هر بار که در زمین بازی کرده عملکرد ضعیفی داشته است. نگه داشتن امیر هم بخشی از این قدرت هجومی کوتاه پرسپولیس را از بین می برد.

بشار بی جان است

از این پس پس از هر شکست پرسپولیس، نام بشار رسن پرکاربردترین کلیدواژه سرخپوشان خواهد بود. قبلا هم گفتیم و نوشته بودیم رسن بدون بازیکن ایرانی در فوتبال مهره ای بی بدیل است اما به هر حال یک روز باید می رفت و حالا آن روز فرا رسیده است. در همان بازی با ذوب آهن، بازیکن صاحب توپ و ارسال پاس در میانه میدان پرسپولیس ظاهر شد؛ بویژه احمد نورالله مدتهاست که از کار افتاده است و کیفیت قبلی ندارد. سوال این است که این روند تا چند روز ادامه خواهد داشت.

یحیی ریسک کرد

در نهایت به این نتیجه رسیدیم که سرمربی پرسپولیس علاقه ای به ریسک ندارد. نزدیک به یک سال به حضور یحیی گل محمدی در پرسپولیس می گذرد اما او هنوز کشف خودش را در این تیم پیدا نکرده است. نه مدافع میانی، نه دفاع چپ، نه هافبک بازیساز، نه مهاجم با استعداد. این حق پرسپولیس نیست که برای از دست دادن بشار اسد عزاداری کند و او را از عیسی کثیر محروم کند. یحیی باید خلاقیت بیشتری داشته باشد. او در پایان فصل گذشته این فرصت را داشت که در مسابقات رسمی شرکت کند و از این فرصت استفاده نکرد. با این حال هنوز دیر نشده و باید به جوانان اعتماد کرد.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما