نماینده کارگری: دو برابر شدن دستمزدها راه حل نیستخبرگزاری تسنیم: نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه سبد دستمزد و معیشت دور است.

محمدرضا تاجیک در خصوص جلسه کمیته حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده گفت: استفاده از منابع رسمی آماری در سخنرانی ها و اطلاع رسانی و نقل ارقام بانک مرکزی و زمان جلسات از مهمترین محورهای جلسه کمیته حقوق و دستمزد بود.

وی با بیان اینکه باید اقدامات مختلفی برای کمک به کارگران انجام شود، گفت: دولت باید در جایگاه اداری خود حمایت و برنامه ریزی کند. کارگران عادی در حال حاضر نمی توانند گوشت یا برنج بخرند. ارز دولتی خرج می شود، اما قیمت ها همچنان با نرخ آزاد به دست کارگران می رسد.

تاجیک گفت: «حتی اگر دستمزدها دو برابر شود، هزینه های کارگران را پوشش نمی دهد. تفاوت بین سبد هزینه ها و دستمزد کارگران بسیار زیاد است. دو برابر شدن دستمزد 2.7 میلیون تومانی جوابگوی هزینه های نیروی کار نیست. طبق اصول 29 و 43 قانون اساسی، دولت موظف به ارائه خدمات به مردم کشور است.

نماینده کارگری در شورای عالی کار در پاسخ به درخواست نمایندگان مجلس برای افزایش 40 درصدی حقوق گفت: از نمایندگان می خواهیم که وارد بحث درصد نشوند. بر اساس قانون، میزان دستمزد و افزایش نسبت دستمزد کارگران با تصمیم شورای عالی کار تعیین می شود. نمایندگان مجلس عضو شورا نیستند، بنابراین اعلام درصد آنها مورد تایید جامعه کارگری نیست و از ورود آنها به وادی اعداد و ارقام گلایه داریم.

وی افزود: اگر مجلس بخواهد دستمزدها را اصلاح کند باید قانون را تغییر دهد اما اگر بخواهد از نمایندگان کارگری شورا به عنوان نماینده جامعه حمایت کند، تلاش آنها به نتیجه می رسد.

تاجیک تاکید کرد: برای ورود و مذاکره در جلسات شورای عالی کار دستمزد، اعداد و ارقام را با دقت محاسبه می کنیم و با درصد نابالغ به جامعه کارگری آسیب نمی زنیم. من شخصا بحث اعداد را بعد از جلسه رسمی محدود می کنم و قبل از جلسه رسمی به این موضوع نمی پردازم. جلسات کمیته حقوق و دستمزد چارچوب خاص خود را دارد، مطالبه افزایش 100 درصدی حقوق در جلسه اول فایده ای ندارد. تلاش ما بر این است که بر اساس بند 41 قانون کار و مفاد قانونی بند 41، سبد معیشت برای خانواده های کارگری فراهم کنیم.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه