بهترین هاست وردپرس

نصف به علاوه یک در انتخابات تکواندو مشاهده شد؟


کد خبر: 1802668/44

زمان: 16:38
1400/10/16

کادو: 2591

مشکل احتمالی برای رای ندادن به پست معاون وزیر در SAI

رای ندادن معاون وزیر ورزش در انتخابات فدراسیون تکواندو نتیجه انتخابات را با تردید مواجه کرده است.

به گزارش “ورژش سه”، دو سال پیش علی مرادی در یک انتخابات فشرده و مناظره ای با کسب 22 رای از 43 رای ممکن، ریاست فدراسیون وزنه برداری را به دست آورد. این برای بسیاری خلاف قانون بود. علیرغم نظر رئیس مجلس قانونگذاری.

اتفاقات گذشته و حال فدراسیون حاکی از آن است که رئیس مجمع منتخب باید نیمی از آرا را کسب کند تا بر کرسی ریاست بنشیند.

حالا تقریباً همین اتفاق در انتخابات روز گذشته فدراسیون تکواندو رخ داد. بنیامین شکوهفر معاون ورزش مجلس با حضور 57 نفر از اعضا، قبل از شروع رای گیری اعلام کرد که به دلیل بی طرفی به هیچ نامزدی رای نمی دهد. شکوهفر در عین حال سه روز پیش به عنوان رئیس فدراسیون کوهنوردی در رای گیری شرکت کرد.

در نهایت هادی سای 29 رای و سید محمد پولادگر 27 رای کسب کردند. با توجه به اینکه 56 نفر رای داده بودند، نیمی از آن ها 29 می شد که هادی سای برنده آن می شد، اما اکنون نظریه دیگری وجود دارد که در صورت شکایت پولاداگر در دادگاه اداری می تواند منجر به لغو انتخابات شود.

بر اساس این نظریه، مجمع فدراسیون با حضور 57 نفر به رسمیت شناخته شد و کناره گیری معاون وزیر با رای گیری می تواند به معنای غیبت باشد. در این صورت نیمی از 57 28.5 و نصف بعلاوه یک حداقل 30 رای خواهند داشت. این دقیقاً همان ماجرای نیمه به علاوه یک است که با وجود مخالفت ها در انتخابات فدراسیون وزنه برداری چندان مشخص نبود و در صورت ابقای علی مرادی می توان به لغو انتخابات رای داد.

در هر صورت باید دید پولادگر که پس از 21 سال از ریاست فدراسیون تکواندو استعفا داد و به جای هادی سای منصوب شد، در حال بررسی طرح شکایت در دادگاه اداری است یا خیر. واضح است که هادی سای که در حال حاضر سمت ریاست FNCCI را برعهده دارد به دلیل زمان بر بودن رسیدگی به این موضوع شکایت کرده است اما در ماه های اول حضورش این موضوع می تواند برای او خطرناک باشد. ریاست جمهوری


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم