ماژول ایستگاه فضایی بین المللی Copula برای رصد زمین در این تصویر به خوبی قابل مشاهده است دیجیاتو


کاپولا احتمالاً مشهورترین قسمت ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است. ماژول رصدخانه دارای هفت پنجره است و نمای دقیقی از زمین و فضا ارائه می دهد. بسیاری از فضانوردان اوقات فراغت خود را در آنجا می گذرانند و تصاویر زیبایی از سیاره زمین را با دیگران به اشتراک می گذارند. اکنون یک فضانورد عکسی از او به اشتراک گذاشته است که نمایی زیبا از ایستگاه فضایی بین المللی و فضای داخلی زمین را نشان می دهد.

پرتره ای از ماتیاس مورر، کاپولا، یکی از فضانوردان فعلی در ایستگاه فضایی بین المللی منتشر شده توسط توییتر که نمایانگر نمای بیرونی این ماژول است. این تصویر نمایی شگفت انگیز از سیاره زمین را نشان می دهد که فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی می توانند آن را ببینند.

کاپولا; ماژول ایستگاه فضایی برای مشاهده فضا و زمین

لازم به ذکر است که کوپولا نه تنها محل استراحت فضانوردان است، بلکه فضانوردان نیز از ماژول هایی برای مطالعات رصد زمین استفاده می کنند. همچنین به عنوان کارگاهی برای بازوهای رباتیک که مأموریت هایی مانند پیاده روی یا مانورهای فضایی را انجام می دهند، استفاده می شود.

کاپولا که توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) ساخته شده است، 3 متر عرض، 1.5 متر ارتفاع و حدود 1.8 تن وزن دارد. این ماژول ها برای اولین بار در سال 2010 (یک دهه پس از پرتاب ISS) در طی ماموریت شاتل فضایی Endeavor نصب شدند.

البته لازم به ذکر است که اندازه این پنجره ها کوچکتر از تصویر خواهد بود، زیرا به نظر می رسد برای ثبت تصویر از نوعی دوربین با لنز واید استفاده شده است. این ویدیو که توسط ناسا به اشتراک گذاشته شده است، اندازه واقعی پنجره ها و خود ماژول کاپولا را نشان می دهد.

یکی از ویژگی های قابل توجه کاپولا سیستم کرکره خارجی آن است که از پنجره ها در برابر شهاب سنگ ها و انبوه های کوچک در فضایی که با هم برخورد می کنند محافظت می کند. طبق گفته ESA، در صورت عدم استفاده از ماژول، دریچه ها بسته می شوند، بنابراین از گرم شدن بیش از حد کوپولا و آزاد شدن گرمای داخلی در اثر تابش خورشید جلوگیری می کنند. در ویدیوی بالا عملکرد این سیستم را مشاهده می کنید.

گوگل با استفاده از ابزارهای خود محیطی را برای علاقه مندان ایجاد کرده است که می توانند فضای داخلی ماژول را از هر زاویه ای و همچنین با جزئیات زیاد ببینند.Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel