قیمت این خودروی وارداتی چینی نزدیک به 2 میلیارد است

با وجود تاکید این آیین نامه بر ممنوعیت واردات خودروهای بیش از 20 هزار یورویی، خودروهای لوکس در سامانه یکپارچه فروش خودرو به فروش می رسند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آیین نامه واردات خودرو مصوب مرداد ماه گذشته، واردات فقط برای خودروهای زیر 20 هزار یورو (FOB) مجاز است، البته اولویت با خودروهای زیر 10 هزار یورو (FOB) است.

بر اساس این آیین نامه واردات خودروهای لوکس و بیش از 20 هزار یورو ممنوع است. در عین حال برخی شرکت های واردکننده با بی توجهی به این موضوع اقدام به واردات خودروهای گران قیمت بر خلاف قوانین و مقررات کردند.

یکی از این ماشین های وارداتی که توسط باخمن هودرو در سیستم یکپارچه عرضه می شود، محصول برند هونگچی با نام “H 5” می باشد. این برند با نام رولز رویس چینی شناخته می شود.

قیمت اصلی این خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه یک میلیارد و 950 میلیون تومان است که این قیمت محاسبه شده و پس از آن هزینه هایی مانند هزینه های قانونی پس از ترخیص مانند مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، انحلال خودروی فرسوده، هزینه های تحویل کالا می باشد. . هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های نهایی و مصوب اضافه می شود.

از آنجایی که حداکثر قیمت خودروهای وارداتی 20000 یورو است، با توجه به اینکه قیمت هر یورو حدود 54000 تومان است، قیمت پایه خودروی وارداتی باید حدود 1100000000 تومان باشد که با احتساب 70 درصد سود تجاری به 170000000 تومان می رسد.

بنابراین گران ترین خودروی وارداتی باید کمتر از 2 میلیارد تومان باشد در حالی که قیمت خودروی هونگچی برند «اچ 5» با احتساب تمام هزینه ها و سود بازرگانی به سه میلیارد تومان می رسد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما