بهترین هاست وردپرس

(فیلم) نجات بغداد به حیوانات ولگرد پناه می دهد


پناهگاه حیوانات بغداد حدود یک هفته پیش افتتاح شد و سگی به نام بلا که هنوز از ترس می لرزید، در دستان پرستار آرام گرفت.

به گزارش فرارو، یکی از داوطلبان این پناهگاه گفت: ما از انواع حیوانات مراقبت می کنیم و زمانی که بهبود یافتند آنها را رها می کنیم.

داشتن حیوانات خانگی در عراق غیرعادی نیست و بسیاری از گربه‌ها و سگ‌هایی که در خیابان‌های بغداد پرسه می‌زنند اغلب مورد آزار قرار می‌گیرند.

یک دهه پیش، شهرداری ها، از جمله بغداد، هزاران سگ ولگرد را با سلاح های خودکار کشتند.

در حال حاضر، این پناهگاه تنها خانه تعداد انگشت شماری از حیوانات، از جمله یک گربه سیاه به نام زعتر – آویشن به زبان عربی – است که در یک تصادف رانندگی نابینا شد.

داوطلبان تمام تلاش خود را برای مراقبت، آسایش و آرامش حیوانات مضطرب انجام می دهند.

سالی فیصل، 27 ساله، یکی دیگر از داوطلبان، گفت: «مردم پس از تصادف از حیوانات آسیب دیده از ما شکایت می کنند. با آوردنشان به اینجا شفاشان می دهیم.

اگر حیوانات به مراقبت ویژه بیشتری نیاز دارند، آنها را نزد دامپزشک می برند.

این پناهگاه، درست در غرب پایتخت عراق، دارای یک اتاق اصلی، یک انبار غله و یک قفس است که در آن حیوانات درمان می شوند. این پناهگاه در نهایت می تواند صدها حیوان را در خود جای دهد و هدف این است که روزی تبدیل به یک کلینیک دامپزشکی برای حیوانات ولگرد شود. اما در حال حاضر کمبود بودجه وجود دارد.

به لطف کمک های مالی، تیم توانست این قطعه را به مبلغ 25 میلیون دینار (حدود 17000 دلار) خریداری کند.

یکی از داوطلبان گفت که با وجود همه تبلیغات در شبکه های اجتماعی، ما بودجه عمومی دریافت نکردیم.

عراق نزدیک به دو دهه است که برای بیرون آمدن از درگیری و فرو رفتن در بحران سیاسی و اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و رفاه حیوانات برای اکثر مردم یا مقامات اولویت دارد.

سازمان ملل می گوید با وجود ثروت نفتی این کشور، حدود یک سوم جمعیت این کشور در فقر زندگی می کنند.

هنگامی که سگ ها و گربه ها بهبود می یابند، آنها را برای فرزندخواندگی نگهداری می کنند – اما اگر پناهگاه در دسترس نباشد، در پناهگاه می مانند.

(ویدئو)

(ویدئو)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم