سکوت و مالیخولیا؛ حقوق فوتبالیست های دختر


ایرنا: با حذف هفته گذشته تیم ملی فوتبال بانوان ایران از رنکینگ جهانی، مسئولان فدراسیون به جای پرداخت هزینه برای تیم فوتبال دختران ایران، نسبت به این موضوع سکوت کردند.

این روزها بحث خروج تیم ملی فوتبال بانوان از جهان داغ است و فدراسیون فوتبال طبق روال گذشته سکوت اختیار کرده است.

روزهای سرد و برفی زمستان، فوتبال بانوان را نیز تحت تاثیر قرار داده است و نزدیک به دو سال است که تیم ملی و اردوها و مسابقات تمرینی آن فاقد گرما هستند.

از نظر مربیان باشگاهی، فدراسیون با برگزار نکردن اردوها و مسابقات تدارکاتی، فوتبال بانوان را بدنام می کند و برای آن ارزشی قائل نمی شود.

حال این سوال پیش می آید که فدراسیون فوتبال دختران ایران باید از کدام مقام حمایت کند؟ سکوت لیلا صوفی زاده، نایب رئیس زن فدراسیون فوتبال، علامت سوال بزرگی را برای همه ایجاد کرده است.

مردی که می توانست از حقوق دختران ایرانی دفاع کند اما پس از خروج تیم ملی فوتبال بانوان از دنیا، سکوت کرد و پاسخی به سوالات خبرنگاران نداد.

اما فریده شجاعی، نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: وقتی رئیس فدراسیون نگاه مثبتی به فوتبال دختران نداشته باشد موفقیتی کسب نمی کند و این عامل مهمی در رشد فوتبال بانوان است.

حتی اگر این درست باشد، باید شاهد شکستن سکوت مسئولان حداقل در موارد جدی باشیم. یکی دیگر از افرادی که می تواند در این زمینه خوب عمل کند فریدون معینی، رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال است. او هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگاری گفته بود که قطعا در مورد حذف تیم ملی فوتبال بانوان از رنکینگ جهانی صحبت خواهد کرد اما پس از تماس های مکرر خبرنگار ایرنا را بی پاسخ گذاشت.

حال سوال اینجاست که چرا فدراسیون فوتبال باید با رقابت در قانون اساسی و انتخابات، فوتبال بانوان را نادیده بگیرد؟

سکوت و مالیخولیا؛  حقوق فوتبالیست های دختر

فوتبالیست های زن برای تغییر شرایط و الهام گرفتن به چه کسانی باید نزدیک شوند؟ نمایندگان زحمت دفاع از حقوق بانوان فوتبال ایران را ندارند.

به گفته خدیجه سپنجی، نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال، سرمربی سابق تیم ملی، او شجاعت زیادی برای دفاع از حقوق دختران داشت و به رشد فوتبال بانوان کمک کرد.

مسلم است که مسئولان فدراسیون فوتبال هیچ تلاشی برای رسیدگی به فوتبال بانوان نمی کنند. در شرایطی که انتخابات در پیش است و منتظر انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال و پایان نایب رئیسی و یا ادامه کار مدیر فنی امور بانوان در حوزه دیگری هستند، این موضوع نمی تواند از آنها بکاهد. سهل انگاری در این روزهای سخت.. تاریخ عملکرد مسئولانی را که آشکارا نمایندگان زن هستند و از درون هیچ کاری برای پیشبرد اهداف خود انجام نمی دهند و بی پروا در مسیر رشد دختران مانع ایجاد می کنند فراموش نخواهد کرد.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorial