رقم عیدی و میزان افزایش حقوق 1401 بازنشستگانرئیس سازمان بازنشستگی کانون حراست استان تهران درباره عیدی و افزایش حقوق 1401 بازنشستگان توضیح داد.

به گزارش خبرآنلاین، علی دهقانوکیا درباره عیدی بازنشستگان امسال گفت: هیچ اقدامی برای تعیین رقم عیدی بازنشستگان صورت نگرفته است و سال گذشته بازنشستگان یک ماه عیدی برابری دریافت کردند.

وی در ادامه با اشاره به پیشنهاد تمدید عیدی بازنشستگان گفت:

رئیس کانون بازنشستگان سازمان حراست استان تهران گفت: در حال حاضر کارمندان حداقل دو ماه و حداکثر سه ماه حقوق عیدی دریافت می کنند اما زمانی که افراد بازنشسته می شوند این ارقام به یکباره کاهش می یابد و فقط حقوق می گیرند. ” یک ماه عید.

کشاورز خاطرنشان کرد: البته سال گذشته حداقل دستمزد یک ماهه پرداخت می شد و در سال های گذشته کمتر بود. در هر صورت عیدی کارگران تمدید می شود و در انتظار تصمیم گیری از سوی دولت است.

1401 افزایش حقوق بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین استان تهران درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده گفت: افزایش حقوق مربوط به شورای عالی کار است. طبق ماده ۱۱۱ قانون کار، حداقل دستمزد مربوط به مصوبه شورای عالی کار است.

دهقانوکیا افزود: شورای عالی کار هنوز در مورد حداقل دستمزد تصمیمی نگرفته است و هر تصمیمی که شورا گرفته شود و در نهایت سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت با آن موافقت کنند بر اساس حداقل دستمزد خواهد بود، بازنشستگی و سطوح دیگر.” همچنین پس از آن سازمان تامین باید با دولت پیگیری کند تا به توافق برسد.

شرایط سخت درآمد بازنشستگی

رئیس سازمان بازنشستگی سازمان تامین استان تهران افزود: در حال حاضر درآمد بازنشستگان نزدیک به یک سوم هزینه خانوار آنهاست و در شرایط بسیار سختی به سر می برند.

دهقانکیا خاطرنشان کرد: بازنشستگان 30 یا 35 سال کار کرده اند اما امروز در شرایط خوبی به سر نمی برند و همه توانایی هایشان برآورده شده و تامین زندگی آنها سخت است.

وی تاکید کرد: انتظار ما از دولت فعلی این است که وزیر کار آقایان رسی و عبدالملکی که رئیس شورای عالی کار نیز هستند، دوباره به ما قول ندهند که با کاهش تورم در آینده بودجه کاهش پیدا کند. ” خانواده را بزرگ کنید و سفره خانواده را رنگین تر کنید.

رئیس سازمان بازنشستگان سازمان حراست تهران خاطرنشان کرد: تاکنون بسیاری از این وعده ها داده شده اما هیچ کدام محقق نشده است تا بدانیم دولت می تواند تورم را کاهش دهد.

کشاورز گفت: در ماده 41 قانون کار دو بند وجود دارد. یک بند تورم بانک مرکزی است و بند دیگر می گوید اگر این تورم روی میز داخلی نمی نشیند باید از بودجه خانوار استفاده کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر سبد هزینه خانوار 12 میلیون تومان است. ما چنین افزایشی نداریم اما فاصله مستمری با این عدد یک سوم است و مستمری فقط 10 روز در ماه را تامین می کند. اما به نظر من نباید این شکاف بیشتر شود.

رئیس شورای تامین تهران از مدیران بازنشسته صنفی خاطرنشان کرد: دولت امسال باید کاری کند که این شکاف بیشتر نشود و اگر شکاف بیشتر شود قابل تحمل نیست.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel