(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920


در رفتن گاردین در گزارشی مجموعه ای از پوسترهای مربوط به دوران شوروی دهه 1920 را منتشر کرد که در زیر مشاهده می کنید:

پوستر فیلم ناشناس، Aster Eyes Solema، 1929

مجموعه ای از 250 پوستر فیلم که انرژی فرهنگی پیش از استالین را به تصویر می کشد. عکس ها از مجموعه خصوصی «سوزان پک» متخصص در این زمینه انتخاب شده اند که شامل آثاری از ۲۷ هنرمند مختلف است.

آناتولی بلسکی، پوستر فیلم پیتر وینوگراد در مورد زندگی خصوصی، 1934

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920
پوسترهای فیلم آوانگارد روسی از اواسط دهه 1920 تا اوایل دهه 1930 با هر پوستر فیلم دیگری که تاکنون ساخته شده است متفاوت و منحصر به فرد است. اگرچه این دوره از استقلال هنری در اتحاد جماهیر شوروی کوتاه بود، اما تصاویر قدرتمند و خیره کننده آن به مراتب درخشان ترین و تخیلی ترین پوسترهایی هستند که تاکنون طراحی شده اند.

آنتون لاوینسکی، پوستر فیلم خانم مند، 1927

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920

بازیگران با همان تکنیک‌های بدیع سینمایی که در فیلم‌های تبلیغاتی استفاده می‌شد، کار می‌کردند، مانند بسیاری از کلوزآپ‌ها، زوایای غیرمعمول و تناسبات دراماتیک که عناصر فیلم‌های آوانگارد آن زمان را تشکیل می‌دادند.

پوستر نیکولای پروساکوف، پایان دقایق، 1929

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920
از چهره های جسور گرفته تا عناصر معماری، هر هنرمند سبک و زیبایی متفاوتی را نشان می دهد. با این وجود، هنرمندان دوران شوروی اغلب از زرق و برق هالیوود برای خلق تصاویر واضح تر، دراماتیک تر و حتی چالش برانگیزتر اجتناب می کردند.

آناتولی بلسکی، 1929 پوستر Trobeka Commoner

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920
کریستوفر دبلیو، متصدی موزه هنرهای مدرن در نیویورک. مونت می گوید: «سینما یک شکل هنری نسبتاً جدید با کاربردهای اجتماعی آشکار برای تبلیغات در دهه 1920 بود، زیرا ویژگی اصلی داستان در سراسر اتحاد جماهیر شوروی ترویج شد. در نتیجه جای تعجب نیست که بسیاری از هنرمندان برجسته آن زمان از مهارت های خود در تولید فیلم ها و پوسترهای تبلیغاتی استفاده کردند.»

پوستر میخائیل دلوگاچ، فیلم یوگو کاررا محصول 1928

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920
ترکیب عناصر مختلف مانند افزودن عکاسی به لیتوگرافی، ترکیب کنش یک صحنه با شخصیت صحنه دیگر، فضایی پر از رنگ های پررنگ، زوایای دراماتیک و تایپوگرافی منظره. این طرح های خیره کننده نشان دهنده وجود آوانگارد تجربی در سینمای شوروی بود، مدت ها قبل از اینکه رئالیسم شوروی به نظریه رسمی هنری آن کشور تبدیل شود.

اسمولیاکوفسکی، پوستر فیلم Konveier Smerti، ساخته شده در سال 1933

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920

به طور توصیفی، این فیلم‌ها احساساتی از اضطراب را برانگیخت که در بسیاری از چهره‌های زن ترسیده به تصویر کشیده شد، و همچنین تمایلات جنسی غیرعادی که در پوسترهای آن زمان ظاهر می‌شد.

نیکولای پروساکوف و گریگوری بوریسوف، 1926 پوستر پوتشستوی و مریخ

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920
طرح رنگی اغلب غیرمعمول پوسترها و رنگ های متضاد نشان دهنده انحراف از رئالیسم گذشته و حرکت به سمت طراحی و بیان انتزاعی تر است.

پوستر 1928 نیکولای پروساکوف، پرو کورنت اورستنشف

(تصویر) پوسترهای فیلم های شوروی دهه 1920
انقلاب 1917 زندگی سیاسی، اجتماعی و هنری روسیه را تغییر داد. هنر به عنوان یک نیروی مهم در شکل دادن به آینده پادشاهی جدید تلقی می شد. اعلامیه هایی مانند «هنر در زندگی» و «هنر در فناوری» بیانگر این باور عمومی است که هنر قدرت تغییر زندگی در هر سطحی را دارد.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانکاناداGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialdigital currency channel