با تجدید نظر سرمایه گذاران در مورد ناشناس بودن Omicron، بازارهای جهانی تثبیت شده اند.


تصویر
اعتبار …ریچارد درو / آسوشیتدپرس

بازارهای جهانی در روز دوشنبه ثابت ماندند، با افزایش سهام اروپایی و قیمت نفت و افزایش قیمت‌های آتی وال استریت، زیرا سرمایه‌گذاران به دقت نوع جدید کووید-19، شناخته شده و ناشناخته را در نظر گرفتند.

سهام در وال استریت و اروپا در روز جمعه پس از اخبار اولیه از کشف نوع جدیدی از Omicron در آفریقای جنوبی به شدت کاهش یافت. سازمان جهانی بهداشت این را به عنوان “نوع اضطراب”، جدی ترین دسته آن نامیده است. سهام شرکت‌های صنایعی مانند خطوط هوایی و سایر شرکت‌های مسافرتی که در ماه‌های اخیر رو به بهبود بوده‌اند، به دلیل اعمال مجدد محدودیت‌های دولت برای جابجایی‌های مرزی به شدت آسیب دیده‌اند. در حالی که قیمت نفت به دلیل نگرانی از عوارض احتمالی اقتصادی کاهش یافت، بازده اوراق قرضه دولتی در طول فرار سرمایه گذاران به سمت امنیت نسبی بدهی های دولتی کاهش یافت.

در روز دوشنبه، با پاسخ‌های سریع به تهدید ناشی از Omicron، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بر روی احتمالاتی غیر از فاجعه تمرکز کرده‌اند. در حالی که به نظر می رسد سویه جدید مسری تر و مقاوم تر به واکسن است، اما ممکن است برای سلامت کسانی که واکسینه شده یا قبلاً آلوده شده اند نیز خطرناک باشد. دانشمندان به نتیجه قطعی نرسیده‌اند و ممکن است تا دو هفته طول بکشد تا نتایج آزمایش‌های واکسن موجود روی سویه جدید بدست آید.

کیت جکس، استراتژیست در Society General در یادداشتی نوشت: “ما نمی دانیم که چقدر برای سلامتی خطرناک است، اگرچه گزارش اولیه مبنی بر اینکه خیلی خطرناک نیست، حتی اگر کارشناسان محتاط آن را رد کنند، بسیار جذاب هستند.” . مصرف کننده “در این زمینه، برخی از جنون های جمعه معکوس شده است، اما این تنها بخشی از آن است.”

بازارهای لندن، پاریس و فرانکفورت نزدیک به 1 درصد رشد کردند، در حالی که سهام اروپا در اوایل معاملات روز دوشنبه افزایش یافت.

وال استریت همچنین پیش بینی کرد که بازارهای آتی پس از دوشنبه بازتر خواهند شد. S&P 500 در روز جمعه 2.3 درصد سقوط کرد که بدترین روز از فوریه بود.

در نشانه دیگری از بهبود جو بازار، قیمت نفت اروپا در اوایل روز افزایش یافت. نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت، دو شاخص اصلی، 4 تا 5 درصد افزایش یافتند. بازده اوراق قرضه دولتی نیز افزایش یافت. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری 5 واحد پایه یا 0.05 واحد درصد افزایش یافت و به 1.53 درصد رسید. در روز جمعه، بازدهی 16 واحد پایه کاهش یافت که بزرگترین کاهش یک روزه از نیمه دوم مارس 2020 است.

سهام آسیا-اقیانوسیه در روز دوشنبه به شدت کاهش یافت و وال استریت مقداری از جایگاه خود را از دست داد. شاخص Nikkei 225 ژاپن در روزی که دولت مرزهای این کشور را مسدود کرد، چند روز پس از باز شدن آن برای مسافران تجاری کوتاه مدت و دانشجویان بین المللی، 1.6 درصد کاهش یافت. بازار سهام هنگ کنگ روز خود را با افت 1 درصدی با پایین ترین سطح یک سال اخیر به پایان رساند. سهام خطوط هوایی مانند Cathay Pacific به سقوط خود ادامه داد و 3.6 درصد سقوط کرد و 4.1 درصد کاهش در روز جمعه را تقویت کرد.

روزنامه Dealbook گزارش داد، اگرچه ما چیز زیادی در مورد نوع Omicron نمی دانیم، رهبران کسب و کار به طور خستگی ناپذیر همان سوالاتی را که در زمان شیوع قبلی ویروس کرونا انجام دادند از خود می پرسند.

  • آیا دستورات قرنطینه یا واکسن جدیدی وجود خواهد داشت؟ برخی به عنوان یک فرصت روی نوع Omicron پریدند اصرار خطوط هوایی مسافران به مدرک واکسیناسیون و آزمایش نیاز دارند. این می تواند بر شرکت هایی که تمایلی به اجباری کردن واکسیناسیون برای کارمندان ندارند، فشار بیاورد. در خصوص اقدامات دولت، دکتر. آنتونی فاوست به ABC News گفت که هنوز خیلی زود است که بگوییم قرنطینه یا دستور جدیدی وجود خواهد داشت.

  • این برای کنفرانس ها و گردهمایی های فردی چه معنایی دارد؟ مجموعه کاملی از رویدادها در این زمستان وجود دارد که برگزارکنندگان امیدوارند پس از لغو و به تعویق افتادن قبلی، به مسیر خود بازگردند. در اوایل ژانویه، CES شخصاً به لاس وگاس بازخواهد گشت، در حالی که مجمع جهانی اقتصاد در داووس به صورت حضوری در اواخر همان ماه برگزار خواهد شد. بازی های المپیک زمستانی پکن در ماه فوریه به تماشاگران اجازه می دهد، البته فقط از سرزمین اصلی چین. آستین، در جنوب غربی تگزاس، شخصاً در ماه مارس باز خواهد گشت. در بریتانیا، قوانین جدیدی از روز سه شنبه اعمال می شود که همه مسافران را ملزم می کند تا زمانی که نتیجه آزمایش منفی به دست نیاید، از هم جدا شوند. در جاهای دیگر، سیاست‌های مشابه شرکت در کنفرانس‌ها و سایر کنوانسیون‌ها را سخت‌تر می‌کند، که یک شکست بالقوه برای خطوط هوایی است که اخیراً بهبود یافته‌اند.

  • آیا کارگران هرگز به دفتر باز می گردند؟ فراتر از سوال فوری مهمانی های تعطیلات اداری، یک سوال بزرگ در مورد آینده دفتر در سال آینده و بعد از آن وجود دارد. بسیاری از شرکت ها قبلاً چندین بار تاریخ بازگشت خود را تعیین کرده و به تعویق انداخته اند. بسیاری از جمله ولز فارگو، گوگل و متا مادر فیسبوک، قصد دارند کارگران خود را در ژانویه به دفتر بازگردانند. آیا آنها تاریخ بازگشت را به تعویق می اندازند یا دوباره به کارگران سفارش می دهند؟ آیا چشم انداز یک اپیدمی طولانی مدت کافی است که برخی از شرکت ها را مجبور به حرکت به سمت انعطاف پذیری دائمی کند یا همچنان در یک ساختار ترکیبی ناقص سردرگم می شوند؟

اعتبار …امیر کوهن / رویترز

کشف نوع Omicron در مقطع حساسی برای صنعت هواپیمایی که تازه شروع به تجدید حیات کرده است، رخ داده است.

سوال این است که آیا نوع جدید کروناویروس مانند نوع دلتا در تابستان امسال مسافران را منصرف خواهد کرد؟

بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، بازدیدکنندگان از آفریقای جنوبی و تعداد انگشت شماری از کشورهای همسایه را ممنوع کرده اند. ژاپن، مراکش و اسرائیل همه بازدیدکنندگان خارجی را ممنوع کرده اند، در حالی که فیلیپین بازدیدکنندگان از آفریقای جنوبی و بسیاری از کشورهای اروپایی را ممنوع کرده است.

بهبود سفرهای بین المللی کمتر از ایالات متحده است. تصمیم پرزیدنت بایدن در این ماه برای کاهش محدودیت‌های طولانی مدت بر مسافران خارجی، نوید آن را داد که دوباره این روند را تحریک کند. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

تنها دو شرکت هواپیمایی ایالات متحده، دلتا ایر لاین و یونایتد ایرلاینز، از آفریقای جنوبی پرواز می کنند. هر دو گفته اند که هنوز قصد ندارند برنامه های خود را در واکنش به ممنوعیت دولت، که روز دوشنبه اعمال می شود و برای شهروندان آمریکایی یا مقیم دائم قانونی اعمال می شود، تنظیم کنند. دلتا سه پرواز هفتگی بین آتلانتا و ژوهانسبورگ دارد. یونایتد پنج پرواز در هفته بین نیوآرک و ژوهانسبورگ انجام می دهد و برنامه هایی برای از سرگیری پروازهای بین نیوآرک و کیپ تاون در روز چهارشنبه تغییری نکرده است. هیچ یک از کشورهایی که محدودیت‌های جدید سفر را اعلام کرده‌اند، منابع اصلی تجارت برای شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی نیستند.

هیچ شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده هیچ تغییر مشخصی در روند به دلیل این نوع اعلام نکرده است. و در حالی که همه مسافرانی که در ایالات متحده پرواز می کنند باید شواهدی مبنی بر منفی بودن آزمایش کرونا ارائه دهند، افراد غیرشهروند نیز باید به طور کامل واکسینه شوند.

در ایالات متحده، سفرهای هوایی تقریباً بهبود یافته است، اگرچه بسیاری از مشاغل هنوز از اعزام کارمندان به سفرهای کاری محتاط هستند. طبق گزارش اداره امنیت حمل و نقل، تعداد افرادی که در هفته گذشته در پست های بازرسی امنیتی فرودگاه ها بررسی شدند، در سال 2019 تنها 10 درصد کمتر از هفته مشابه بود. و با پرهیز از اختلال چند روزه در برخی خطوط هوایی در ماه‌های اخیر، این صنعت با موفقیت به مقابله با هجوم مسافران پرداخته است.

عکس از بازار کار: روز جمعه، وزارت کار گزارش خود را در مورد مشاغل در ماه نوامبر منتشر خواهد کرد. جدیدترین گزارش نشان می‌دهد که پس از ماه‌ها داده‌های شغلی ناامیدکننده، اقتصاد در ماه اکتبر بیش از 500000 شغل ایجاد کرد. با این حال، کمتر از 4.2 میلیون آمریکایی در ماه اکتبر قبل از شیوع بیماری کار می کردند.

تست ترانوس: الیزابت هولمز، بنیانگذار استارت آپ آزمایش خون Theranos، در حالی که از خود در برابر اتهامات کلاهبرداری دفاع می کند، به شهادت دادن ادامه خواهد داد. هفته گذشته در شهادتی سه روزه، او خود را فردی معرفی کرد که بهترین نیاتش اشتباه تفسیر شده است.

ارائه سایبری دوشنبه و سه شنبه: در جمعه سیاه، مردم آمریکا مشتاقانه برای خرید شخصی بازگشتند. اما همانطور که Wirecutter اشاره می کند، بسیاری از معاملات خرید تا به امروز افزایش می یابد که به عنوان Cyber ​​Monday شناخته می شود. و برای کسانی که تمایل بیشتری به خرج کردن در امور خیریه دارند، هدیه دادن سه شنبه است.

اعتبار …آنا لیمینوویچ برای نیویورک تایمز

با صف های طولانی در پمپ بنزین ها، قفسه های خالی در فروشگاه های مواد غذایی و چشم انداز کاهش کریسمس بدون کیک چرخ کرده، وزارت حمل و نقل بریتانیا شروع به استخدام رانندگان کامیون در خارج از کشور کرد.

ارقام رسمی منتشر نشده است، اما در اواسط اکتبر، الیور داودن، رئیس مشترک حزب محافظه کار، در یک برنامه رادیویی گفت که درخواست های “نسبتا محدود” دریافت شده است و کمی بیش از 20 درخواست وجود دارد. تایید شده.

دیوید سگال برای نیویورک تایمز گزارش داد، بنابراین به جای دریافت تسهیلات فوری، پیشنهاد ویزا به راه حلی غیررسمی برای درخواست بریتانیا برای همه‌گیری پس از برگزیت تبدیل شده است.

به گفته برخی از رانندگان شاغل در بریتانیا، از زمان برگزیت که در ژانویه 2020 اجرایی شد، این کشور بیگانه‌هراسی‌تر شده است. کمپین خروج از اتحادیه اروپا توسط حزب استقلال بریتانیا به رهبری نایجل فاراژ، رهبر آن انجام شد. قانونی که “شغل در بریتانیا برای کارگران بریتانیایی” را تضمین می کند. او در سال 2013 نسبت به “امواج جنایت رومانیایی” هشدار داد.

دولت بریتانیا تخمین می زند که به 100000 راننده دیگر نیاز دارد. این سوال را ایجاد می کند که چرا وزارت حمل و نقل تنها 5000 ویزا موقت ارائه کرده است. در پارلمان، سیاستمداران مخالف ادعا می کنند که ارقام پایین نشان دهنده معضل دولت محافظه کار است. مقاله را بخوان

پنل‌های خورشیدی و باتری‌های خودروهای الکتریکی به کبالت متکی هستند، فلزی که در جمهوری دموکراتیک کنگو به وفور یافت می‌شود و در جاهای دیگر نادر است. اگرچه ایالات متحده مدتهاست اهمیت استراتژیک کشور آفریقای مرکزی را تشخیص داده است، اما دولت های اخیر برای حفظ این روابط کاری انجام نداده اند و چین را مجبور به ادامه کار کرده اند.

تحقیق نیویورک تایمز، “مسابقه به سوی آینده”، تقاضای جهانی برای مواد خام را با شروع انقلاب انرژی پاک بررسی می کند. کشورهایی مانند جمهوری دموکراتیک کنگو که دو سوم ذخایر کبالت جهان را تولید می کند، نقشی را ایفا می کنند که عربستان سعودی و دیگر کشورهای نفت خیز بازی می کنند. مسابقه برای تامین منابع می تواند پیامدهای گسترده ای برای هدف مشترک حفاظت از سیاره داشته باشد.

تحقیق را بخوانید:

  • قهرمانی جهان: رقابت برای کبالت مورد استفاده در خودروهای الکتریکی جرقه جنگ قدرت بین چین و ایالات متحده در کنگو را برانگیخته است.

  • چگونه آمریکا به چین باخت: ایالات متحده نتوانست از چندین دهه سرمایه گذاری در کنگو محافظت کند و اساساً منابع خود را به چین اختصاص داد.

  • امتیاز کلیدی: تایمز خبرنگاران را به سه جلد درگیر در نبرد فرستاد. در اینجا برخی از یافته های تحقیقات آنها آمده است.

  • روابط تجاری هانتر بایدن: این شرکت که توسط پسر رئیس جمهور تأسیس شد، ترتیبی داد که معدن کبالت در کنگو به یک شرکت چینی فروخته شود. در اینجا جزئیات معامله است.

  • نحوه ساخت باتری ماشین های الکتریکی: همه چیز با مواد معدنی و فلزات گرانبها مانند کبالت شروع می شود.Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorial