اولین نتایج معیار تراشه M Paul M1 Max نشان می دهد: افزایش 55 درصدی در عملکرد چند هسته ای


اپل پل شب گذشته در رویداد “Unleash” تراشه های M1 Pro و M1 Max را رونمایی کرد و اکنون اولین نتایج بنچمارک مدل قدرتمندتر M1 Max در GeekBench منتشر شده است که افزایش قابل توجه عملکرد M1 را نشان می دهد.

اپل پال سال گذشته از تراشه M1 رونمایی کرد که عملکرد بالایی را نشان می داد. اکنون نسل جدید که در دو نسخه عرضه می شود ، عملکرد بالاتری دارد و به گفته اپل ، 70 درصد قدرتمندتر از قبل است. البته ، برای بررسی این ادعا ، باید منتظر انتشار MacBook Pro جدید و بررسی آنها باشیم.

اما اکنون نتایج بنچمارک M1 Max Geekbenchip در اینترنت منتشر شده است و 1749 امتیاز تک هسته ای و 11542 نمره چند هسته ای را اعلام کرده است. دستگاه موجود در این بنچمارک با نام MacBook Pro 18.2 شناخته می شود ، بنابراین ما نمی دانیم که با کدام مدل سر و کار داریم. این احتمال وجود دارد که این نتایج مربوط به بستر آزمایشی داخلی باشد و ممکن است در آینده ارائه شود.

تراشه M1 اپل از 8 هسته پردازشی استفاده می کند ، در حالی که M1 Max دارای 10 هسته پردازشی است. علاوه بر این ، ما فرکانس های بالاتر از تراشه 3.2 گیگاهرتز M1 را کنترل می کنیم. این امر منجر به افزایش 2 تا 3 درصدی عملکرد تک هسته ای شده است. در حقیقت ، تراشه M1 دارای امتیاز 1712 در بخش تک هسته ای است ، در حالی که مدل Max دارای امتیاز 1712 است.

اما در بخش چند هسته ای ، شکاف بیشتر می شود. تراشه M1 در این بخش 7441 امتیاز کسب کرد که 55 درصد کمتر از امتیاز M1 Max در این معیار است.

از آنجا که این رتبه بندی در مورد سیستم عامل Mac صدق می کند ، مقایسه آن با پردازنده های Intel و AMD و سیستم عامل های Windows 10 و 11 منطقی نیست. با این حال ، M1 Max Score آن را در محدوده Mac Pro با پردازنده Zion W-3235 قرار می دهد. پردازنده 12 هسته ای با فرکانس 3.3 گیگاهرتز.

با وجود تفاوت در سیستم عامل ها ، تراشه های جدید کوپرتینو در بخش چند هسته ای عملکرد بهتری نسبت به پردازنده AMD Raizen 95800X ، Intel Core i9-11900K و Core i9-10900K دارند.

باید منتظر ماند و دید که نسل بعدی مک بوک پرو در عمل چه می کند.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel