بهترین هاست وردپرس

افزایش قیمت خودروهای داخلی؛ این بار به دلیل مالیات


در پی اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده خودروهای داخلی، این نرخ مالیات خودرو در طرح فروش خودروهای خودروسازان لحاظ شد و بر این اساس قیمت خودرو در اظهارنامه فروش درج شد. تعبیر دیگر

به گزارش ایسنا، بر اساس مواد 28 و 30 قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده (مصوب خرداد ماه سال جاری) از 13 دی ماه انتقال اسناد خودرو از شرکت خودروسازی به خریدار مشمول مالیات با عنوان سبز می شود. مالیات.” این مالیات و عوارض بر ارقام خودروهای داخلی از صفر تا پنج درصد برای اتوبوس ها و وانت ها بر اساس رتبه انرژی محصول مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران محاسبه می شود.

اما اصل داستان …

سال گذشته دولت تصمیم گرفت جزییاتی را در بودجه 1400 لحاظ کند که بتواند کسری بودجه را با افزایش مالیات بر خودروهای لوکس جبران کند. در حال حاضر دولت سیزدهم در نظر دارد از خودروهای تولید داخل مالیات بگیرد. بنابراین طبق تصمیم اخیر دولت، طبق قانون، مالیات بر ارزش افزوده در هنگام انتقال اسناد از خودروساز به خریدار (از مشتری) اخذ می شود.

این مالیات بر ارزش افزوده 1 تا 5 درصدی بر قیمت خودرو در زمان ثبت طرح های فروش دو خودروساز بزرگ و سایر شرکت های خودروسازی داخلی اعمال می شود و حسب مورد به قیمت خودرو اضافه می شود. این مالیات سبز بر اساس میزان آلودگی یک خودرو و نسبت آلودگی هر خودرو تعیین می شود. برای اینکه همه خودروهایی که آلایندگی بیشتری دارند، مالیات بیشتری می پردازند.

لازم به ذکر است که این مبلغ مازاد که بر قیمت محصولات خودروسازان داخلی در طرح های فروش ویژه آنها اعمال می شود، ربطی به خودروسازان ندارد و وابسته به سازمان مالیاتی است.

پیش از این اعلام شده بود که خودروسازان و خودروسازان داخلی در اولین انتقال به خریدار مسئولیت پرداخت مالیات خواهند داشت. در نتیجه، خودروسازان شروع به اخذ مالیات از خریداران کردند. محصولات معرفی شده در سی امین طرح فروش ویژه سه محصول ایران خودرو که از روز گذشته (سه شنبه) آغاز شده و در طرح جدید فروش ویژه 6 محصول سایپا، ثبت نام با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در آن تاریخ از فردا (پنجشنبه) آغاز می شود. قیمت مصوب خودرو قیمت و ارائه شده در دایره فروش می باشد.

بنابراین گزارش، بر اساس برنامه های فروش ویژه این دو خودروساز در هفته جاری، تغییرات قیمتی محصولات پیشنهادی به شرح زیر است:

در سی امین طرح فروش محصولات ویژه ایران، سه محصول پارس بنزن، پژو 207 پانورامای دستی و توربوشارژر اتوماتیک دناپلاس.

پس از افزایش قیمت مصوب قطعات خودرو این خودروساز (از 15 آذرماه)، بر اساس قیمت مصوب، پارس بنزین 164,907,700 تومان، پژو 207 دستی سقف شیشه ای (پانوراما) 233,503,700 تومان و دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژر هزار و 100 میلیون تومان. توربو شارژر; اما با مالیات بر ارزش افزوده جدید، قیمت این محصولات در سوخت پارس 4 میلیون و 300 هزار تومان، پژو 207 پانورامای دستی 2 میلیون و 100 هزار تومان و توربوشارژر اتوماتیک دناپلاس 3 میلیون و 400 هزار تومان افزایش یافت.

بنابراین مشتری منتخب طرح فروش باید قیمت جدید را در زمان پرداخت خودروی برنده پرداخت کند.

به گزارش گروه صنعت خودرو ایران، افزایش قیمت و قیمت جدید سایر محصولات به زودی اعلام می شود.

گروه سایپایانون طبق مناقصه جدید از فردا (پنجشنبه 5 بهمن) برنامه ریزی برای فروش 6 محصول خود را با قیمت مصوب با احتساب مالیات بر ارزش افزوده آغاز می کند. به عنوان مثال وانت پراید (سایپا 151) که پس از افزایش قیمت مصوب 131 میلیون و 715 هزار و 700 قیمت گذاری شده است، در طرح فروش فردا به ارزش 146 میلیون و 901 هزار تومان یا همان تیبا عرضه شد. قیمت 102 میلیون و 421 پس از تصویب افزایش 1500 با احتساب مالیات بر ارزش افزوده قیمت 118 میلیون و 129 هزار تماس.

قیمت جدید سایر محصولات سایپا ارائه شده در طرح فروش ویژه سایپا به شرح زیر است:

افزایش قیمت خودروهای داخلی؛  این بار به دلیل مالیات

محمد مسیحی معاون کل گمرک کشور نیز از مالیات بر ارزش افزوده خودروهای داخلی خبر داد که: مالیات خودرو در زمان اولین انتقال به خریدار به خودروساز و کارخانه پرداخت می شود. علاوه بر این، مالیات نقل و انتقال خودرو بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده دائمی دریافت خواهد شد. در عین حال هرگونه انتقال در قالب صلح و هدیه نیز به نفع دولت است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم