بهترین هاست وردپرس

آیا گزینه های دیگری وجود دارد؟

• رفتار غیرمعمول: به ندرت فلوکستین ممکن است باعث تغییر رفتارهایی مانند افزایش اضطراب، خشونت یا افکار خودآزار یا آسیب رساندن به دیگران شود اگر این اتفاق رخ داد ، فوراً با پزشک فرزند خود تماس بگیرید. تداخلات دارویی ممکن است باعث تغییر اثرات داروها یا افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی شود. ایپراتروپیوم (استنشاق دهانی): ممکن است اثر آنتی کولینرژیک داروهای ضد کولینرژیک را افزایش دهد. این دارو بر خلاف اثر گذاری بسیاری که دارد، دارای عوارض بیشتری نسبت به برخی از داروهای ضدافسردگی می باشد . هر دارویی در کنار فوایدی که برای درمان دارد، ممکن است سبب بروز برخی علائم ناراحت کننده که به عنوان عوارض جانبی شناخته میشود نیز بشود؛ اگرچه فلوکستین از جمله داروهای کمخطری است که نسبت به فواید درمانی که دارد و البته نسبت به دیگر داروهای مشابه، عوارض جانبی کمتری دارد. اگرچه امروزه داروهای جدیدتری مانند سرترالین و سیتالوپرام در دسترس هستند، اما فلوکسیتین همچنان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

دست کم باید 2 هفته فاصله وجود داشته باشد.

در این مطالعه به بررسی اثرات فلوکستین و سیپروهپتادین بر یادگیری و حافظه جهتیابی موشهای صحرایی پرداخته شد. از شایع ترین عوارض مصرف پاروکستین می توان به حالت تهوع نسبتا خفیف اشاره کرد که از همان دوران ابتدایی مصرف پدیدار خواهد شد. عوارض: خواب آلودگی، حالت تهوع و تاری دید، خشک شدن دهان، یبوست و تعریق زیاد و همچنین تشنج و اختلالات جنسی از عوارض مهم این دارو می باشند. عوارض: این دارو مسهل بوده و همچنین احساس خستگی و کسالت در فرد مصرف کننده را به همراه خواهد داشت . همچنین اگر اخیرا از داروهای مهار کننده مونو آمین اکسیداز استفاده کرده اید و میخواهید از فلوکستین استفاده کنید؛ از زمان توقف داروهای مهار کننده مونو آمین اکسیداز تا شروع مصرف فلوکستین دست کم باید 2 هفته فاصله وجود داشته باشد. همچنین این افراد ممکن است با خارش مکرر پوست به ویژه در ناحیه ی کشاله ی ران خود مواجه شوند.

عوارض: اختلال در انزال و کاهش میل جنسی، خشک شدن دهان، تب و سرگیجه، احساس تشنگی و خستگی مفرط، بی ثباتی در خلق و خو، تپش قلب و بروز اگزما و حساسیت های پوستی از جمله عوارض مشهود این دارو خواهند بود. همچنین اگر عوارضی مانند برخی مشکلات قلبی (نارسایی قلبی، ضربان قلب آرام، حمله قلبی و افزایش سطح نمودار کیوتی در آزمایش EKG) دارید و یا سابقه خانوادگی مشکلات قلبی مانند افزایش سطح نمودار کیوتی در آزمایش EKG و مرگ ناگهانی قلبی دارید با پزشکتان در مورد مصرف نورتریپتیلین صحبت کنید. فلوکستین ممکن است باعث ایجاد یک بیماری شود که بر ریتم منظم قلب تاثیر میگذارد. مصرف این دارو تاثیر شگفتی در رفع اختلالات روحی خواهد داشت . در صورت مصرف فلوکستین طی دو هفته، باید از قطع داروی مهار کننده منوآمین اکسیدار (فنلزین، پروکاربازین، سلجیلین، سیپرومین و ایزوکربوکساید) اجتناب شود. بنابراین اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، حتما این موضوع را با پزشک معالجتان در میان بگذارید. به بیمار تذکر دهید در صورت شک یا تصمیم به بارداری به پزشک خود اطلاع دهد. همچنین مصرف این دارو در دوران بارداری سبب شدت گرفتن علائم افسردگی و پیشرفت آن خواهد شد.

از قطع ناگهانی مصرف پاروکستین به شدت پرهیز کنید؛ چرا که شدید ترین عوارض قطع مصرف در میان داروهای ضد افسردگی، متعلق به همین دارو می باشد. مصرف این قرص زیر نظر پزشک انجام می شود و پزشک نیز این تجویز را متناسب با سابقه خانوادگی فرد در مصرف این دارو، وزن بیمار، شدت و ضعف بیماری و سابقه بیماری انجام می دهد. برخی از داروها را نباید با فلوکستین مصرف نکنید. قرص فلوکستین دارویی برای درمان افسردگی و اختلالات روحی و روانی است و به هیچ وجه نباید بدون نسخه پزشک مصرف شود. در صورتی که از پیموزید یا ترییدیدین استفاده می کنید نباید از کپسول فلوکستین استفاده کنید . فلوکستین در سال ۱۹۸۶ در آلای لیلی اند کامپنی ساخته شد و اداره مواد غذائی و داروئی ایالات متحده آمریکا در ۱۹۸۷ سودمندی آن را برای درمان افسردگی تأیید کرد. خواب آلودگی و گیجی، سردرد و یرقان، آشفتگی و خواب ناآرام همراه با کابوس و در مواد نادر موجب تشنج و درد مفاصل نیز خواهد شد. عوارض: ایجاد اختلالات جنسی، خشک شدن دهان، فراموشی مقطعی، حالت تهوع و گیجی، اختلالات مربوط به قاعدگی و خواب، تکرر ادرار، یبوست، درد در ناحیه ی کم و مفاصل، برهم زدن توازن فشار خون، تعریق و آب ریزش بینی شدید و…

در صورت فراموشی یک دوز فلوکستین چه باید کرد: به محض یادآوری دوز داروی خود را مصرف کنید، اما اگر فقط چند ساعت قبل از دوز برنامه ریزی شده بعدی خود به یاد آوردید فقط یک دوز را مصرف کنید. داروی ضدافسردگی را همراه با غذا مصرف کنید. ۶ ماهی میشه که دکتر به همراه فلوکستین ، ولبان ۷۵ هم شروع کردن روزی یک عدد. این دارو هم مانند بسیاری دیگر از داروها دارای هشدارهایی می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم. مصرف این داروها با هم ممکن است باعث آرامش و خواب آلودگی بیشتر شود. خشک شدن دهان، ریزش مو، بروز یبوست، تعریق زیاد، کم شدن اشتها و خواب آلودگی از دیگر عوارض مصرف پاروکستین می باشند. داشتن سر درد، کمر درد، تعریق و درد شکم از جمله ی عوارض دیگر این داروست. قبل از مصرف هرگونه داروی سرما خوردگی، ضد درد یا ضد حساسیت با پزشک مشورت کنید.

قرص فلوکستین ۱۰

با پزشک خود صحبت کنید و اگر او اجازه داد می توانید یک روز در هفته دارو مصرف نکنید تا علائم و عوارض آن کم شود. او تا زمانی که حمله به پایان برسد، میز کار خود را محکم گرفته بود، ولی با این همه هنوز از درون میلرزید. در هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی و کار با ماشین آلات خطرناک دوری کنید. این اولین دارویی است که به ثبت اداره ی مواد غذایی و دارویی آمریکا رسیده که می توان از آن برای درمان اختلال وسواس جبری در کودکان نیز بهره برد. تمام داروها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید. قبل از تجویز این دارو برای کودکان و نوجوانان، لازم است خطرات احتمالی نسبت به نیاز بالینی ارزیابی شوند. داروهای ضد افسردگی، از جمله پروزاک، می توانند تعدادی از عوارض جانبی احتمالی داشته باشند. هرگونه عارضه جانبی به احتمال زیاد طی 2 هفته اول رخ میدهد، و سپس به تدریج از بین میرود. نوشیدن الکل می تواند عوارض جانبی فلوکستین را افزایش زیادی می دهد. عوارض: بروز عوامل خواب آلودگی و سرگیجه، تغییرات در سطح بینایی، بروز یبوست، خشک شدن دهان و تغییر درک مزه خوارکی ها از جمله عوارض شایع این دارو محسوب می شوند.

با پزشک خود راجع به تغییر داروی ضدافسردگی و یا کاهش مقدار آن صحبت کنید. کپسول فلوکستین گاهی اوقات همراه با داروی دیگری به نام اولانزاپین (Zyprexa) برای درمان افسردگی شیدایی ناشی از اختلال دوقطبی استفاده میشود. گاهی اوقات می توان آن را برای کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر همراه با کلیدینیم بروماید به عنوان یک دارو با دوز ثابت تجویز کرد. پ- تجویز همزمان چندین دارو به بیمار، لازم است با بررسیهای پزشکی مختلف و «منظم» همراه باشد؛ مثلاً به هنگام مصرف لیتیوم، آزمایشاتی از قبیل ارزیابی مکرر سطح سرمی لیتیوم و کارکرد کلیه و تیرویید؛ و طی مصرف ریسپریدون آزمایشاتی مانند اندازهگیری قند، کلسترول و تریگلیسرید خون ضروری است. مبتلایان به دیابت: این دارو ممکن است باعث پایین آمدن قند خون این دسته از افراد شود. کتر رنجبر درباره کاهش وزن با فلوکستین (به سادگی روی صفحه وب زیر کلیک کنید) نیز توضیح میدهد: «یکی از عوارضی که برای فلوکستین در نظر گرفته میشود کاهش وزن است اما وقتی از عوارض یک دارو صحبت میشود ممکن است فقط در یک نفر رخ دهد و قرار نیست در همه کسانی که از دارو استفاده میکنند دیده شود. بزرگسالان ۵۰ تا ۵۹ ساله روزانه آسپرین مصرف میکنند.

«مریم جلالی»، روانپزشک، در گفتوگو با خبرنگار «شرق» معضل کمبود دارو و نایابشدن داروهای اعصاب و روان را تأیید میکند: «فلوکستین و تریفلوپرازین نایاب شده و بیمارانی که این داروها را طولانیمدت مصرف میکنند به آن وابسته شده و زمانی که داروی جایگزین به آنها پیشنهاد میشود، نمیتوانند آن را بپذیرند و دچار اختلال اضطراب شدید میشوند. اگر چه داروهای گروه TCA در درمان همه انواع افسردگی مؤثر هستند؛ اما استفاده از آنها به دلیل وجود داروهای دیگر با کارایی درمانی مشابه، عوارض کمتر و خطرات کمتر در صورت مصرف در دوزهای بالاتر کاهش پیدا کرده است. از جمله مهمترین عوارض مصرف این دارو بوده که ممکن است در برخی از مصرف کنندگان به وجود بیاید. از قرص کلردیازپوکساید در درمان بیماران دچار افسردگی و اضطراب استفاده میشود. اکنون راجع قرص آسپرین اطلاهات کاملی در اختیار شما قرار میدهیم. مصرف قرص فلوکستین ممکن است در آغاز روند بهبودی، افکار و میل به خودکشی ایجاد کند.

اگر تا یک سال مصرف شود ممکن است مزایایی برای بولیمیا ایجاد کند. مطالعات نشان می دهند که مصرف این دارو در دوران باردای خطر خونریزی، سقط جنین و تولد نوزاد کم وزن را افزایش می دهد. بانوان باردار به هیچ وجه از این دارو استفاده نکنند، چرا که موجب اختلال در تشکیل ریه جنین خواهد شد. عوارض: مصرف این دارو موجب افزایش اشتها و در نتیجه چاقی خواهد شد. وظیفه ی اصلی آگوملاتین، ایجاد تعادل در فرآیند های فیزیکی و شیمیایی در بدن بوده که به صورت شبانه روزی در حال اجرا هستند، که در صورت اختلال در این تعادل، شخص مربوطه دچار افسردگی خواهد شد. قرص سیتالوپرام (Citalopram) یکی از داروهای مقابله با افسردگی میباشد که با بالا بردن میزان ترشح سروتونین (مادهای که به مغز برای حفظ تعادل کمک میدهد)، معمولا به عنوان دارویی برای بهبود مشکلات و بیماریهای روحی و روانی مورد استفاده قرار می گیرد. ستوده پیرمحمدی در گفتوگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه فلوكستین یك داروی ضدافسردگی مهاركننده باز جذب سروتونین است، گفت: سروتونین مادهای در بدن است كه كاهش آن سبب عدم تعادل روانی، علائم افسردگی، خوابآلودگی، نگرانی و غیره میشود.

کپسول فلوکستین

این دارو نیز خاصیت جذب سروتونین داشته و برای درمان اختلال ترس و اضطراب، افسردگی و وسواس جبری مفید خواهد بود. پزشک دوز مصرفی را یک برای شب و نصف برای صبح تجویز کرد که من بعلت ترس از … چون به مدتی طولانی شب و روزم قاطی شده بود. دو دارومشاهده نشد. کاهش علائم براساس کاهش نمره کل یل- براون براثر کلومیپرامین و فلوکستین به ترتیب 44% و 49% بعد از 8 هفته درمان بود. میرتازاپین برای درمان افسردگی و اختلالات خواب بسیار موثر است. به زبان ساده، تحقیقات علمی نشان می دهد که فلوکستین، به عنوان یک درمان برای زود انزالی موثر است. به طور کلی کسانی که به هر نحوی دچار اختلالات روحی و روانی می شوند، باید برای بهبود وضعیت خود در معرض درمان قرار بگیرد، که این مهم محقق نمی شود مگر با مصرف داروهای مرتبط و گرفتن مشاوره های درمانی در طول ابتلا به بیماری؛ خوشبختانه در این زمینه نیز داروهای بسیار، با کاربرد های متنوع تولید شده است که می توانند به طرز چشم گیری در روند درمان بیماری موثر باشند. بنابر این میزان مصرف آن به دقت توسط پزشک تعیین می شود. همچنین تصور میشود به احتمال قوی، داروی فلوکستین (با توجه به اثر افزایشی آن بر میزان کورتیکوسترون سرم نسبت به گروه بیمار در مطالعه حاضر) از طریق افزایش میزان کورتیکوسترون سبب مقاومت به انسولین و در نتیجه افزایش میزان گلوکز در مقایسه با گروه بیمار شده باشد.

ممکن است باعث سهولت در خونریزی یا کبودی شود.

در حالی که نورتریپتیلین، وزیپرامین و پروتریپتیلین اثر مهاری قوی تری بر بازجذب نوراپی نفرین دارند. در بیمارانیکه طی مصرف دارو دچار راش میشوند. یک معاینه چشمی انجام دهید، زیرا تاری دید ناشی از مصرف این داروها ممکن است با یک مشکل چشمی بدتر شود. با پزشک خود راجع به قطره های چشمی برای از بین بردن خشکی چشم صحبت کنید. از دسته ی قرص های سه حلقه ای بوده و برای درمان افسردگی به کار گرفته می شود. تشنج اصلی ترین و مهم ترین عارضه ی مصرف زیاد این قرص بوده که امکان بروز اختلال شیدایی نیز در مصرف آن وجود دارد. سیتالوپرام کم عارضه بوده و از لحاظ تداخل های دارویی تقریبا بی خطر است . برای درمان افسردگی قرص نورتریپتیلین بهتر است یا قرص سیتالوپرام؟ این دو داروی کلردیازپوکساید و سیتالوپرام تداخلی ندارند . استفاده از یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی همراه با فلوکستین (fluoxetine) ممکن است باعث سهولت در خونریزی یا کبودی شود. خطر ابتلا به این سندرم نادر زمانیکه از سایر داروهای افزایش سروتونین به همراه این دارو استفاده مینمایید، بیشتر نیز میشود. از داروهای ضداسید و یا بیسموت ها برای ترش نکردن معده استفاده کنید. از دستگیره های نرده ای، میله و یا دیگر اقلام محکم برای حفاظت از خود استفاده کنید.

میتونید استفاده کنید ولی بهتر هست با متخصصتون مشورت کنید. در مورد شیردهی به نوزاد هنگام مصرف این دارو با پزشک مشورت نمایید. مکمل های دارای فیبر مصرف کنید. اگر شما دارای دهانی خشک باشید، باعث افزایش پوسیدگی دندان می گردید. درمانگر به شما کمک می کند تا به تدریج علائم حمله وحشت را به روشی ایمن و تکراری دوباره ایجاد کنید. عوارض: در بسیاری از موارد، خوردن قرص ضد افسردگی، در هفته های اول مصرف، انگیزه ی خودکشی در افراد افزایش پیدا می کند. این دارو به صورت قرص به بیماران ارائه می شود. یکی دیگر از داروهای مهار کننده ی افسردگی که به تازگی مورد استقبال بیماران و پزشکان بسیاری قرار گرفته است، سرترالین می باشد. این دارو به عنوان مهار کننده و جذب کننده ی سروتونین در درمان افسردگی های شدید کاربرد دارد . معروف ترین داروی رفع افسردگی، فلوکستین نام دارد که مصرف آن برای بیماری هایی نظیر پرخوری عصبی و اختلالات وسواسی و هراس نیز کاربرد دارد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم