بهترین هاست وردپرس

آیا کرم و روغن از شر سلولیت خلاص می شود؟سلولیت بیماری است که اکثر پزشکان آن را «بیماری کارکنان» می نامند.

سلولیت یک سلول کلاژن است که در اطراف پوست و ماهیچه ها رشد می کند. به گفته هاف پست، بیش از 90 درصد زنان سلولیت دارند. سلولیت نوعی چاقی نامتعادل است که علاوه بر خطرات سلامتی، عزت نفس را نیز کاهش می دهد.

سلولیت اغلب در پشت ران ها و پاها تجمع می یابد. بسیاری از افرادی که سلولیت را درمان می کنند از تعدادی کرم و روغن استفاده می کنند که رایج ترین آنها کره کاکائو است. اما آیا کمی به خلاص شدن از شر سلولیت کمک می کند؟

این متخصص تغذیه و کاهش وزن می گوید: در 2 ماه اول بیماری به دلیل عادت های بد ایجاد می شود و در ماه های بعد تغذیه و سلولیت افزایش می یابد. عادت های بد یعنی چه؟ دقیقاً چه عادت هایی یک کارمند دارد. از این رو به آن “بیماری کارکنان” می گویند. عدم تحرک و پیاده روی مناسب از عوامل اصلی این بیماری است.

به گفته نیویورک تایمز، “حتی اگر در خانه هستید، باید 4000 قدم در روز راه بروید.” برای سلامتی خود باید سعی کنید آن را حفظ کنید. حال بیایید به این سوال پاسخ دهیم که آیا کرم ها و روغن ها تاثیر دارند؟ دکتر جان اسمیت، متخصص پوست در دانشگاه استنفورد می گوید: «کرم ها و روغن هایی که برای سلولیت درست می کنند، واقعا عجیب هستند. زکیه رحمان می گوید. زیرا این صنعت چند میلیارد دلاری است که هرگز قادر به درمان سلولیت نبوده است.

اکثر پزشکان برای بیماران سلولیتی خود رتینول و ویتامین A تجویز می کنند که به تنظیم سلول های سلولیت کمک می کند و می تواند از طریق پوست جذب شود. حقیقت این است: تا زمانی که عادت های بد را ترک نکنید و غذاهای چرب نخورید، هیچ بهبودی نخواهید دید. حالا راه حل مناسب چیست؟

با روش های زیر از شر سلولیت خلاص شوید

تنها راه خلاصی از شر سلولیت ورزش منظم و دوری از عادات بد است.

1. ورزش صبحگاهی را جدی بگیرید.

2. در طول روز تمرینات کششی انجام دهید.

3. هر 45 دقیقه یکبار برخیزید و حدود 60 تا 100 قدم پیاده روی کنید.

4. از مصرف غذاهای چرب و پرکالری خودداری کنید.

5. از نوشیدنی های گازدار خودداری کنید.

6. گاهی بسیاری از بیماری ها منشأ عصبی دارند، یوگا هم همینطور.

7. از پوشیدن شلوارهای تنگ خودداری کنید؛ زیرا در جریان خون اختلال ایجاد می کنند.

8. ناحیه سلولیت را روزانه به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید.

9. هنگام انجام تمرینات هوازی، سلولیت را دور نایلون بپیچید. دما و حرکات مولکولی را افزایش می دهد که به ذوب سریعتر سلولیت کمک می کند.

10. آب و مایعات فراوان بنوشید.

11. احساس بدی نداشته باشید و مطمئن شوید که سلولیت قابل درمان است، فقط باید کمی برای خودتان وقت بگذارید.

منبع: نیویورک تایمز، هاف پست

ترجمه: ایرنا


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم