آنگ سان سوچی توسط دادگاه میانمار به چهار سال زندان محکوم شده است


تصویر
اعتبار …خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

دادگاهی در میانمار روز دوشنبه آنگ سان سوچی، رهبر برکنار شده غیرنظامی را به دلیل تحریک ناآرامی عمومی و نقض پروتکل کووید-19 به چهار سال زندان محکوم کرد. او باید با قوانین زیادی روبرو شود که می تواند او را تا آخر عمر از کار باز دارد.

سوچی آنگ سان سوچی که در جریان کودتای نظامی در ماه فوریه دستگیر شد او در مجموع به 11 اتهام به حداکثر 102 سال زندان محکوم شد.

محاکمه های او که توسط سازمان ملل متحد و دولت های خارجی به عنوان انگیزه های سیاسی توصیف شده است، در یک جلسه استماع غیرعلنی در نای پی تاو، پایتخت میانمار برگزار شده است. حکومت نظامی هر پنج وکیل خود را از صحبت با رسانه ها منع کرده است و گفته است که ارتباطات آنها می تواند “کشور را بی ثبات کند”.

چارلز سانتیاگو، قانونگذار مالزیایی و رئیس پارلمان حقوق بشر آسه آن در بیانیه ای گفت: این تصمیم مضحک خیانت به عدالت است.

آقای سانتیاگو گفت این مجازات شواهد دیگری است مبنی بر اینکه انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) باید «با حکومت نظامی علیه این تسلط غیرقانونی صف آرایی کند».

حامیان پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. نتایج روز دوشنبه اولین نتایجی است که در ماه های آینده اعلام می شود.

اتهامات مربوط به نقض پروتکل کووید-19 از قسمتی در جریان مبارزات انتخاباتی 2020 ناشی شد که در آن خانم آنگ سان سوچی بیرون ایستاده بود، با ماسک صورت و سپر صورت، و برای حامیانی که از آنجا عبور می کردند دست تکان می داد.

خانم آنگ سان سوچی، 76 ساله، یک قهرمان معیوب برای این ملت آشفته است.

در میان حامیان او در میانمار، او تقریباً یک موهبت الهی است و او را نگهبان دموکراسی کشور توصیف می کند – مبارزه ای که برای آن جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. اما دخالت او در جنایات گسترده ارتش علیه روهینگیا، یک اقلیت مسلمان، وجهه بین المللی او را خدشه دار کرده است.

این حکم احتمالاً جرقه یک جنبش اعتراضی را برانگیخته است که از زمان به قدرت رسیدن ارتش در فوریه، هزاران نفر را برانگیخته است تا علیه ارتش سلاح به دست بگیرند.

صبح روز یکشنبه، یک کامیون نظامی به سمت گروهی از معترضان در خیابان های یانگون، پرجمعیت ترین شهر میانمار، در حالی که تصویری از او و بنری با نقل قول او حمل می کرد، هجوم آورد و او را کشت. در شب، معترضان به تظاهرات خود در خیابان ها ادامه دادند و ساکنان برای ابراز خشم خود، قابلمه ها و ماهیتابه ها را شکستند.

اعتبار …خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

در ماه‌های پس از کودتا، مردم به خیابان‌ها ریخته‌اند، پزشکان و پرستاران به نشانه اعتراض دست از کار کشیده‌اند و بسیاری از آن‌ها از پرداخت مالیات در جنبش نافرمانی مدنی خودداری کرده‌اند.

با وجود تهدید به دستگیری، این جنبش حمایت گسترده ای را به دست می آورد. تعداد فزاینده ای از سربازان به همراه معترضان مسلح و گروه های شورشی به ارتش حمله می کنند.

به گفته گروه حقوق تایلندی انجمن کمک به زندانیان سیاسی (برمه)، حکومت نظامی با سرکوب – کشتن بیش از 1300 نفر و دستگیری بیش از 10600 نفر واکنش نشان داده است.

برای بسیاری از حامیان او، خانم آنگ سان سوچی تنها سیاستمداری بود که میانمار را به دموکراسی کامل هدایت کرد.

پس از کودتای قبلی، در سال 1962، ارتش به مدت نیم قرن بر کشور حکومت کرد. هنگامی که خانم آنگ سان سوچی در سال 2015 انتخاب شد، مجبور شد قدرت را با ارتش تقسیم کند که 25 درصد از پارلمان را منصوب کرد. در نوامبر 2020، او مخالفان مورد حمایت ارتش را شکست داد و حزبش را به پیروزی قاطع رساند.

او از زمان دستگیری اش در اول فوریه تاکنون در ملاء عام دیده نشده است و همچنین نتوانسته است با کسی غیر از وکلایش صحبت کند. او و همکارانش در پارلمان ملی برای دموکراسی (NLD) توسط مقامات به اتهام تقلب از رای دهندگان نظامی بازداشت شدند. خانم آنگ سان سوچی این اتهامات را رد کرده است.

فعالان حقوق بشر به این اتهام اعتراض کرده و گفته اند که از آن برای ارعاب منتقدان نظامی استفاده شده است. این قانون حداکثر سه سال حبس دارد و بیان می‌کند که هر فردی که «هرگونه بیانیه، شایعه یا گزارشی را منتشر یا منتشر کند» ممکن است «به منظور ایجاد یا ایجاد ترس یا دلهره برای مردم» مسئول شناخته شود.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel