آقای همتی! مدیریت اینستاگرام هنر نمی خواهد


آرمان ملی در نامه ای از بانک مرکزی انتقاد کرد.

در این یادداشت آمده است:

دو سال و پنج ماه پیش که رئیس‌جمهور سابق پس از شیوع بازار ارز نمی‌دانست چه باید بکند، از سوی رئیس بانک و تصمیم‌گیری اجرایی و مالی دولت، شعر و شعاری به او داده شد. بدن او آمد! نام او عبدالناصر همتی است.

او برنامه داشت، اما در عمل اثر اصلاحات اقتصادی او کمی از جیبش خارج شد. ورود او به قدری هیجان انگیز بود که از همان ابتدا دلار دو برابر شد، اما طولی نکشید که او و دوستانش و برنامه هایش عملی شدند. در ابتدا اینستاگرام و مدیریت علمی، راهنمایی و نظارت نقدینگی و البته بدون نیاز، بر شرایط عمومی و کنترل شده برای بیان لنگ و محاسبه قیمت ارز پایان سال تاکید می کرد.

به هر حال او می‌دانست که این وضعیت ممکن است خیلی ادامه پیدا نکند، اما باز هم فراز و نشیب‌ها و مدیریت اینستاگرام و آقای. وی با توجه به حضور میدان در سایه فردوسی، مزاحمان را تهدید کرد و شاید اگر صرافان در آقای “به اینستاگرام ما سر بزنند”.

البته، به دلایل زیادی او واقعاً نتوانست کاری انجام دهد، ناگفته نماند که; اولاً، اصولاً مدیریت با دست خالی غیرممکن است و تأییدیه ها به شدت از دست می رود. دوم اینکه پست گذاشتن در اینستاگرام تا حدودی کارآمد است و بعد از چند پست باید کمی خلاقیت به خرج دهید وگرنه مخاطب را از دست می دهید.

در این صورت بهتر است از افراد مشهور کمک بگیرید. ثالثاً هیچکس به آنچه درباره FATF فریاد می زدند توجهی نکرد، اما متاسفانه یک روز موضوع را جدی نگرفتند. او البته از سیال بودن بازار سهام نیز آگاه بود و اتفاقات غیرمنتظره آذرماه 98 و سقوط بورس با تزریق نقدینگی در کوتاه مدت فرصت پرریسکی ایجاد کرد.

بعضی ها می گویند چه بورسیه ای به او بدهند!؟ باید به آنها گفت که رئیس وقت بورس کارمند فعلی آنهاست و هیچ بورسی بدون نقدینگی بانک ها و زیرمجموعه ها وجود ندارد. قیمت ارز و طلا از ابتدای سال 1399 افزایش یافته است اما از یک سو ترس مردم و خریداران خرد ارز و طلا طی یک سال گذشته و از سوی دیگر تبلیغات. با حمایت همه جانبه از رونق بورس، مردم تصمیم گرفتند روش های سنتی را تغییر دهند. برای حفظ ارزش سرمایه خود و تبدیل آن به ارز و سهام طلا تا زمانی که مسئولان بازار طلا اعلام کنند که پولی برای خرید طلای مردم (!) ندارند.

اما با وجود افزایش فروش، اثری از افت قیمت نبود و دلیل آن تا حدودی مشخص بود! خریدهای بزرگ انجام می شد! زمانی که مردم در صف خرید سهام با فروش طلا و ارز خود گیر کرده بودند، سرمایه کلانی که بیش از یک سال پیش تصاحب شده بود، از بورس خارج شد و وارد بازار ارز و طلا شد و به همین دلیل. قیمت ها به همین دلیل کاهش نیافته است.

حالا مردم انتظار داشتند که انتخابات آمریکا به پایان برسد و با آمدن بایدن ارزش پول کمی افزایش یابد. شوخی این بود که این بار بخت با آنها یار بود و دلار 25 تا 30 هزار تومانی آنقدر به ذائقه شان شیرین بود که با افزایش و تثبیت نرخ های سنا و نیما حتی در شرایطی که بازار رو به کاهش بود، جلوی کاهش را گرفتند.

میراث دو سال و پنج ماهه او 7-8 سال به یاد اسلافش ماندگار شد و کاری کرد. برخی در محافل اقتصادی و سیاسی او را متخصص کنترل نوسانات و کسب درآمد از آن می خوانند!

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel